У батальйоні "Братство" заявляють, що Ткаченко заборонив відспівувати їхніх військових у Лаврі. Мінкульт це заперечує

У батальйоні "Братство" заявляють, що Ткаченко заборонив відспівувати їхніх військових у Лаврі. Мінкульт це заперечує

У батальйоні "Братство" заявляють, що Ткаченко заборонив відспівувати їхніх військових у Лаврі. Мінкульт це заперечує
Фото: Новинарня

Лідер добровольчого батальйону "Братство" Дмитро Корчинський заявив, що Мінкульт не дозволив відспівувати в Лаврі чотирьох бійців диверсійної групи батальйону, які загинули в Брянській області РФ 25 грудня 2022 року. У міністерстві повідомили, що не отримували таких звернень.

Дмитро Корчинський у своєму Facebook написав, що міністр культури Олександр Ткаченко "не дозволив керівництву Києво-Печерського заповідника відімкнути Успенський собор Лаври для панахиди над загиблими бійцями".

Своєю чергою Мінкульт розмістив у своїх соціальних мережах повідомлення, що "не надавало відмови щодо відспівування загиблих військових в Успенському соборі 7 березня". Як зазначили в міністерстві, для проведення панахиди потрібне звернення від релігійних громад, а вони нічого не отримували.

"Станом на 23:50 6 березня до МКІП не було звернень від ПЦУ або будь-якої іншої релігійної громади. Відповідно до цього жодних відмов чи погоджень МКІП не надавало", — йдеться у повідомленні Мінкульту.

У своєму дописі Дмитро Корчинський пише, що до Ткаченка особисто звертався Митрополит Єпіфаній.

"Причина одна — вам і вашому міністру наплювати на загиблих героїв. Загиблі хлопці, ще до повномасштабного вторгнення брали участь у десятках громадських акцій за звільнення лаври від УПЦ ФСБ. Саме тому вони мали бути відспівані в ній", — пише Корчинський.

Після того, як у верхніх соборах Києво-Печерської лаври перестали служити представники УПЦ (МП), то розпоряджатися тим, хто служитиме у храмах стало Міністерство культури та інформаційної політики України.

Відспівування відбудеться в Михайлівському Золотоверхому соборі об 11:30 сьогодні, 7 березня. Прощання пройде на Майдані Незалежності о 13:00.

Що відомо про загибель військових батальйону "Братство"

Про загибель Максима "Непийпива" Михайлова, Юрія "Святоші" Горовця, Тараса "Тарасія" Карпюка та Богдан "Аполлона" Лягова стало відомо наприкінці грудня 2022 року. Вони виконували диверсійну та підривну діяльність в тилу Росії — на території кількох областей РФ. Найстаршому бійцю було 38 років, а наймолодшому — Богдану Лягову — 19.

Раніше повідомлялося, що панахида за військовими Максимом Михайловим, Юрієм Горовцем, Тарасом Карпюком та Богданом Ляговим почнеться об 11.00 в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Батальйон "Братство" був створений 24 лютого 2022 року, після початку повномасштабного вторгнення військ РФ для захисту та оборони України. Формування брало участь в боях на Баришівському напрямку оборони Києва. Згодом батальйон продовжив бойовий шлях на Харківщині.

Читайте також

У Києві прощатимуться з чотирма бійцями ДРГ, які загинули в Росії

На початок