Уряд США наклав санкції на причетних до переслідування російського опозиціонера Кара-Мурзи

Уряд США наклав санкції на причетних до переслідування російського опозиціонера Кара-Мурзи

Мінфін США
Фото: Associated Press

Мінфін США запровадив санкцій проти російських посадовців, причетних до ув’язнення російського опозиціонера Володимира Кара-Мурзи. Про це повідомили в Офісі контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США.

“Сьогодні OFAC запровадив санкції проти Олени Ленської, Андрія Задачіна та Данила Міхеєва через їхню причетність до серйозного порушення прав людини щодо правозахисника, відомого опозиційного лідера, письменника та історика Володимира Кара-Мурзи”, — йдеться у повідомленні.

Санкції запровадили на підставі Глобального акта Магнітського, спрямованого проти причетних до серйозних порушень прав людини та корупції в усьому світі, пояснили у відомстві.

Що відомо про Ленську, Задачіна і Міхеєва

  • Олена Анатоліївна Ленська — суддя Басманного районного суду Москви, яка здійснювала нагляд за судовим засіданням з обрання Кара-Мурзі запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Ленська винесла постанову про взяття Кара-Мурзи під варту за звинуваченням у здійсненні ним права на свободу вираження поглядів. Ленська оголошена в розшук відповідно до наказу № 13818 як іноземна особа, яка несе відповідальність за серйозні порушення прав людини, є співучасником або прямо чи опосередковано причетна до таких порушень.
  • Андрій Андрійович Задачін — спеціальний слідчий Головного слідчого управління Слідчого комітету Російської Федерації. Задачін наказав порушити кримінальну справу проти Кара-Мурзи на підставі його виступу перед Палатою представників Арізони. Задачін клопотав про обрання запобіжного заходу для Кара-Мурзи у вигляді взяття під варту і відстоював це клопотання в суді. Задачін включений до переліку відповідно до указу президента США № 13818 як іноземна особа, яка несе відповідальність за серйозні порушення прав людини, є співучасником або прямо чи опосередковано причетна до таких порушень прав людини.
  • Данило Юрійович Міхєєв — громадянин Російської Федерації, який працював експертом-свідком російського уряду у справі проти Кара-Мурзи, переглядав відеозапис виступу Кара-Мурзи та надав звіт, який став частиною підстави, на якій Ленська віддала наказ про утримання Кара-Мурзи під вартою. Міхеєв включений до переліку відповідно до указу президента № 13818 як іноземна особа, яка матеріально допомагала, спонсорувала або надавала фінансову, матеріальну чи технологічну підтримку, а також товари чи послуги для або на підтримку серйозних порушень прав людини, що здійснюються іноземною особою.

Що відомо про Кара-Мурзу

Кара-Мурза був одним з головних прихильників прийняття Сполученими Штатами, Канадою, Європейським Союзом та Великою Британією санкцій на кшталт закону Магнітського, спрямованих проти порушників прав людини та корумпованих діячів у Росії, йдеться у документі.

“Сенатор США Джон Маккейн назвав Кара-Мурзу "одним з найбільш пристрасних і ефективних прихильників ухвалення "закону Магнітського". Сергій Магнітський був адвокатом і аудитором, який викрив масштабну схему податкового шахрайства російських чиновників, після чого був заарештований і утримувався під вартою російською владою, піддавався фізичному насильству і психологічному тиску і помер у слідчому ізоляторі в Москві”, — відзначили у Мінфіні США.

Кара-Мурза був заарештований у Москві у квітні 2022 року за виступ проти агресивної війни Росії проти України, нагадують у Мінфіні. Відтоді Кремль висунув проти Кара-Мурзи додаткові політично вмотивовані звинувачення, і наразі йому загрожує понад 35 років ув'язнення.

Уряди та правозахисні організації по всьому світу закликали до звільнення Кара-Мурзи. У січні 2022 року Державний департамент США розпочав кампанію "Без справедливого приводу", яка закликає до звільнення Кара-Мурзи та інших політичних в'язнів у всьому світі. У травні 2022 року Amnesty International визнала Кара-Мурзу в'язнем сумління.

Читайте також

США виділять новий пакет військової допомоги Україні, Росія продовжує штурмувати Бахмут. 373 день війни. Онлайн

На початок