Цінності з ексрезиденцій Януковича передадуть музеям, які пограбували росіяни

Цінності з ексрезиденцій Януковича передадуть музеям, які пограбували росіяни

Цінності з ексрезиденцій Януковича передадуть музеям, які пограбували росіяни
Межигір'я. Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Культурні цінності з "Межигір’я" та "Сухолуччя" передадуть музеям, які пограбували росіяни. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Зазначається, що в межах застосованих санкцій до Віктора Януковича Вищий антикорупційний суд своїм рішенням передав історико-культурні та матеріальні цінності з резиденції у власність держави.

"Наразі Уряд визначив Міністерство культури та інформаційної політики органом, який відповідатиме за вилучені культурні цінності. Це 537 предметів. Значна їх частина представляє високу культурну та мистецьку цінність",— йдеться у повідомленні.

У МКІП поінформували, що стягнуті за рішенням суду активи зберігаються в Національному художньому музеї України. Далі міністерство має прийняти рішення про передачу цінностей для постійного зберігання до конкретних закладів.

Серед вилучених цінностей:

  • картини відомих художників. Зокрема, "Вид Феодосії в місячну ніч" І. К. Айвазовського,  "Вид на долину Аніо біля Тіволі" К. Моргенштерна та інші
  • книги — Апостол (Діяння і послання святих апостолів), видана друкарем І. Федоровим в 1574 році в м. Львів тощо
  • ікони — "Богоматір Скоропослушниця", виконана на початку ХІХ сторіччя в м. Афон, "Воскресіння Христове зі святами", виконана наприкінці ХІХ сторіччя, "Богородиця Казанська", виконана в XIХ сторіччі в Росії, "Христос Вседержитель", виконана наприкінці ХІХ — початку ХХ сторіччя, "Трійця Старозаповітна", виконана наприкінці ХVІІІ — початку ХІХ сторіччя в майстерні Києво-Печерської Лаври
  • вази, дерев’яні скульптури, годинник підлоговий у стилі Людовіка ХV, виготовлений в 1765 році у Франції, монета з зображенням Хреста Єфросинії Полоцької та вставками з штучного каміння, пам'ятна медаль "Образ Казанської Богоматері", набір пам'ятних медалей "В пам'ять 200 річчя перемоги у війні 1812 року", мощевик з мощами Святого Віктора, 61 лист "Спеціальної карти Європейської Росії" (нинішні території сучасних Донецької, Луганської, Харківської областей), автора І.А. Стрельбицького, виконаний в 1921 році в Росії, горщик періоду Трипільської культури.

Що відомо про справу Межигір'я

Слідство вважає, що у 2002 році третій президент Віктор Ющенко передав комплекс "Межигір’я" у відання Кабінету Міністрів України від Державного управління справами. Віктор Янукович, який у цей час був прем’єр-міністром, нібито, користуючись службовим становищем, вивів активи з-під обмежень закону “Про приватизацію державного майна”, але у 2005 комплекс повернули ДУС.

У 2007 Віктор Янукович звернувся листом до президента Ющенка з проханням обміняти майно комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" вартістю 540 млн грн на приміщення приватної фірми.

Того ж року Ющенко нібито секретним розпорядженням надав Януковичу в користування дачний будинок на території комплексу "Пуща-Водиця".

25 серпня 2021 року за клопотанням детективів НАБУ слідчий суддя Вищого антикорупційного суду надав дозвіл на здійснення заочного розслідування (in absentia) щодо колишнього президента України та його сина, що врешті дозволило завершити слідство. Крім того, обом підозрюваним ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

У випадку визнання вини, їм загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 15 років з конфіскацією майна. НАБУ розслідує справу з грудня 2019 року. З моменту втечі експрезидента і його сина до Російської Федерації у 2014 році й до грудня 2019-го справу розслідувала ГПУ.

У Вищому антикорупційному суді у п'ятницю, 24 лютого, мало відбутись засідання у справі про привласнення резиденції "Межигір'я". Однак адвокати обвинувачених не з'явилися і суд переніс засідання на 7 березня.

Читайте також

У Києві встановлять 4-метровий фонтан, присвячений Григорію Сковороді

У київському музеї відкрилась виставка сучасних українських митців

Нічна атака "шахедами", Ставка щодо Бахмута. 376 день війни. Онлайн

На початок