Колишній керівник Держпродспоживслужби Тернопільщини Василь Хомінець судиться через негативну оцінку своєї діяльності. Відповідний висновок його керівництва став підставою для звільнення чоловіка з посади. Тернопільський окружний адміністративний суд та Львівський апеляційний адміністративний суд не задовільнили його позову, проте Верховний суд України скасував рішення попередніх судів.
Василь Хомінець хоче у суді довести, що його звільнили з посади керівника Держпродспоживслужби Тернопільщини безпідставно. Справу про його звільнення вдруге направили до Тернопільського окружного адміністративного суду. Таке рішення ухвалив Верховний суд України. Чоловік очолював Держпродспоживслужбу області з 2017 до 2020 року. У 2020, каже, його керівництво зробило негативний висновок щодо його діяльності на посаді. Тоді Василя звільнили. Зараз він оскаржує це рішення.
"Я і моя команда готувалися пройти всі інстанції в Україні та готувалися до Європейського суду з прав людини. Але Богу дякуючи, все-таки правосуддя відбулося. Я тепер готовий запросити журналістів і доказати, що ті завдання, що стояли перед мною, як керівником не те, що були виконані, в багатьох випадках були перевиконані. Зараз йдуть питання повернення роботи. Зараз йде боротьба за власну честь, гідність і зрештою справедливість".

Уперше до суду Василь Хомінець звернувся у 2021 році.
"Тернопільський міськрайонний суд почав детальніше розглядати суть моєї справи. Хочу зазначити, понад 10 засідань, пів року часу. Але вкінці суд прийняв рішення і погодився з доводами юристів Держпродспоживслужби про так звану дискрецію, що суд не може вмішуватись в оцінювання керівника. Відповідно, ми звернулися в апеляційний суд до Львова. Апеляційний суд також пояснив цю дискрецію і тільки Верховний суд України, його касаційна палата скасували рішення першого і другого суду".
Колишній керівник Держпродспоживслужби каже, за законом "Про державну службу", діяльність кожного чиновника в кінці року мають оцінити. Зокрема розглядають, чи виконав він завдання керівництва. Таке оцінювання-співбесіду у 2020 пройшов і Василь Хомінець.

"Під час цієї співбесіди я подав дані своєї роботи і до мене не було зауважень. Відповідно, прибувши назад до Тернополя, до місця проходження служби, через кілька днів прийшло оцінювання, де всю мою роботу було перекреслено негативно. Я написав зауваження до такого оцінювання на 34 аркушах і попросив створити компетентну комісію. У чому мені було відмовлено. У цих зауваженнях я конкретно, на фактах доводив, що відбулося певне фальшування і маніпуляція".
З інформаційним запитом щодо оцінки діяльності та звільнення Василя Хомінця кореспонденти звернулися в Держпродспоживслужбу України.
Документ, який надав Віталій Сідоров читайте тут.



Що відомо
- Незаконний перетин кордону: поліцейські Тернопільщини розпочали розслідування щодо працівника міськради