"У нас є історичний шанс": Зеленський закликав Литву до спільної протидії Росії

"У нас є історичний шанс": Зеленський закликав Литву до спільної протидії Росії

"У нас є історичний шанс": Зеленський закликав Литву до спільної протидії Росії
Президент Зеленський під час пресконференції "Лютий. Рік незламності". 24 лютого 2023 року. Фото: AP

Литва та Україна пов’язані багатьма роками спільної історії, а нині мають історичний шанс раз і назавжди покінчити з російською загрозою свободі народам обох країн.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час звернення до учасників Міжнародного форуму в Каунасі, повідомляє Офіс президента.

"Ми з вами, українці й литовці, спільно йдемо історію Європи. Ми з вами обʼєднані поколіннями і століттями. Ми з вами пройшли часи хороші й часи трагічні, часи мирні і часи жорстокі. Скільки б не були на світі українці та литовці, ми завжди боролися за свободу — так чи інакше", — сказав гарант.

Президент підкреслив, що нині Україна та Литва мають шанс вибороти й гарантувати свою свободу не на роки чи десятиліття, а назавжди. Він наголосив, що Росія повинна програти в Україні, а російський реваншизм — назавжди забути про території та країни, яким нині погрожують росіяни.

"Ми можемо це. У нас є цей історичний шанс. І я дякую усім вам, литовський народе, дякую всім вам, друзі, за те, що ви разом із нами робите дійсно все, щоб не втратити цей історичний шанс. Оборонна допомога, політична, економічна, гуманітарна – немає такої сфери, у якій Україна не відчула б щирості та рішучості Литви. Українці завжди це памʼятатимуть і завжди зберігатимуть вдячність за це", — зауважив глава держави.

Відтак він закликав Литву до активних дій, щоб дати народам обох держав надійні гарантії неповернення зла. Зокрема, Зеленський нагадав про українське бачення шляху до миру.

"Українська формула миру – це десять пунктів, які дають саме такі гарантії. Це очевидно необхідні безпекові пункти. Це очевидно необхідна деокупація України. І це очевидно необхідна справедливість для всіх, хто постраждав від російської агресії", — зазначив політик.

Президент наголосив, що жодній людині на землі більше ніколи не мають загрожувати голод і радіаційні катастрофи, агресії та терор, руйнація енергетики та блекаут міжнародного права, депортації та екоциди.

"Росія несе все це своєю агресією. Ми приберемо все це. Наші героїчні воїни це зроблять. Наша співпраця з вами і з усім світом це зробить. Наша формула миру це зробить", — підсумував Володимир Зеленський.

Читайте також

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн

На початок