Українські мінометники після навчань у Литві повертаються на поле бою

Українські мінометники після навчань у Литві повертаються на поле бою

Українські мінометники після навчань у Литві повертаються на поле бою
Українські військові у Литві навчаються працювати з мінометами калібру 60 мм. Фото: Facebook Збройних сил Литви

Декілька мінометних груп українських військових завершили навчання у Литві, вони набули навичку роботи з мінометами калібру 60 міліметрів. Про це повідомили у збройних силах країни.

"Військові навчались працювати з мінометами калібру 60 міліметрів, а зараз повертаються на поле бою, щоб боротися з російськими загарбниками. У вправних руках така зброя – ефективний засіб вогневої підтримки піхоти під час штурмових дій та проведення інших військових операцій, зокрема у в умовах міських боїв", – йдеться у повідомленні.

У збройних силах Литви додали, що незабаром підготують нову групу українських мінометників.

Допомога від Литви Україні

11 січня 2023 року під час зустрічі у Львові з президентом Володимиром Зеленським, глава Литви Гітанас Науседа повідомив, що найближчим часом до України прибудуть зенітні гармати малої дальності L70 і боєприпаси. Держрада оборони країни підтвердила, що військова підтримка України буде продовжена за допомогою литовських компаній оборонного комплексу, а також фінансових внесків у міжнародні ініціативи та фонди для закупівлі озброєння для України. Для цього в бюджеті Міністерства національної оборони Литовської Республіки уже передбачено 40 мільйонів євро. Литва також сприяє навчанню українських військових, відновленню та ремонту української військової техніки.

Що відомо про гармату L70

40-мм автоматична гармата L70 розроблена компанією Bofors у післявоєнний час і надійшла на озброєння шведської армії у 1951 році. Вона масово постачалася за кордон і за ліцензією випускалася у шести різних країнах блоку НАТО. Для її наведення використовується електрогідравлічний привід, але при необхідності гармату можна наводити і вручну.

Читайте також

Президенти країн "Люблінського трикутника" зустрілися у Львові, Польща пообіцяла Україні роту танків Leopard

На початок