20 тисяч гектарів у полі: чому на Полтавщині не зібрали урожай кукурудзи

20 тисяч гектарів у полі: чому на Полтавщині не зібрали урожай кукурудзи

20 тисяч гектарів у полі: чому на Полтавщині не зібрали урожай кукурудзи
фото: pixabay

2022-го року Полтавщина мала найбільші площі посівів кукурудзи. Через відключення електроенергії аграрії області не могли просушити врожай, а тому частина кукурудзи досі у полях. Про це на апаратній нараді 6 березня розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов.

Через те, що частина посівів кукурудзи ще не зібрана, на Полтавщині збільшать обсяги обробітку ґрунту навесні.

"Маючи практично найбільші посіви кукурудзи, дуже складно було її збирати. Часті планові і позапланові відключення (електроенергії – ред.) не давали можливості її везти на сушку, доводити до товарних кондицій. В області 529 тисяч було посівів кукурудзи. На сьогодні ми маємо проблему, що навесні треба підняти зяб,оранка поля для сіяння ярих культур навесні. обробити додатково 300 тисяч гектарів. Ще залишилося зібрати близько 20 тисяч гектарів кукурудзи, яка стоїть у полі", – каже Сергій Фролов.

За словами директора обласного департаменту агропромислового розвитку, навесні у регіоні планують засіяти 1 мільйон 400 тисяч гектарів землі.

"Найбільші площі – кукурудза, соняшник, соя, ранні зернові, зернобобові. Крім цього, у нас посіяно понад 220 тисяч (гектарів – ред.) озимих культур. Вони на сьогодні перебувають у доброму та задовільному стані".

Що відомо

  • З 10 жовтня внаслідок ударів, які завдали російські військові по території України, було зруйновано 30% українських електростанцій. Це спричинило масові відключення світла.
  • Із 20 жовтня по всій території України запровадили обмеження на користування електроенергією. Про це в ефірі телемарафону на Суспільному заявив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.
На початок