Як стати блогером, якщо тобі за 60. Покрокова інструкція

Як стати блогером, якщо тобі за 60. Покрокова інструкція

Міжнародний день блогера

14 червня інтернет-спільнота відзначає Міжнародний день блогера (International Weblogger's Day). З кожним роком це свято стає дедалі актуальнішим: кількість користувачів соцмереж невпинно росте і сьогодні кожен "сам собі блогер". Ми більш ретельно ставимось до своїх сторінок та "слідів" у соцмережах, зпівставляючи їх із нашими реальними рисами характеру.

"Коханню кожен вік підвладний..." Той же принцип стосується і блогерства. Блогер — це людина, яка створює контент (тексти, фото, відео тощо) й таким чином привертає до себе увагу інтернет-спільноти.

Блогерство — це одночасно і легка, і непроста професія, яка може принести вам популярність та реальні гроші. Але для цього, як і в будь-якій іншій справі, треба важко й наполегливо працювати. Якщо ви відчуваєте, що світ змінився і треба мінятися разом з ним; якщо ви просто хочете стати трохи ближчими до світу, в якому перебувають ваші діти та онуки, аби краще їх розуміти; або навіть мрієте покинути свою професію та заробляти блогерством — тоді ця коротка інструкція має допомогти вам зробити перші блогерські кроки.

Головне — не зупинятись, постійно пробувати та не думати про "публічний осуд". Бабуся, яка танцює під музику — це не вульгарщина, а нова норма. Проявляйтесь так, як вам до вподоби, та не зважайте на інших.

Як стати популярним у TikTok

TikTok – нова соціальна мережа, де користувачі викладають і дивляться короткі відеоролики. Найпопулярніші відео тривають не більше 15 секунд. Близько 500 мільйонів людей користуються TikTok щомісяця, а мобільний додаток завантажили в App Store та Google Play 1,5 мільярда разів — і це дані тільки за 2019 рік. З інших переваг — найрозумніший соцмережевий алгоритм, який майстерно визначає, що вам подобається. TikTok влаштований таким чином, що в першу чергу показує вам безкінечну стрічку "рекомендованих відео".

Тобто якщо ви полюбляєте рецепти й частіше за все натискаєте кнопку "подобається" на таких відео, алгоритм буде показувати вам дедалі більше рецептів. Якщо вам більше до смаку гумористичні виконання відомих пісень — алгоритм підлаштується і тут. Варто дати йому час та дійсно виділяти відео, які вам сподобались. Та писати коментарі. Вже десь за тиждень переглядів TikTok ви не лише зрозумієте, "як це працює", а й побачите основні формати відео, які частіше за інші стають популярними.

Оберіть фокус. Вам потрібна конкретна тематика, яку ви знаєте найкраще. Що ви такого вмієте, чого не вміють інші? Можливо, випікати оригінальні пироги. Або ви — професійний масажист. Чи добре пародіюєте голоси відомих людей. Випишіть можливі варіанти на аркуші паперу, порадьтеся з друзями або родичами (часто вони можуть вказати на ваше специфічне вміння чи особливість, про які ви навіть не здогадувались). Коли оберете щось одне, можна починати зйомки.

Слідкуйте за "тлом" ваших відео. Безпосередність та чесність — це, звісно, добре. Але користувачі TikTok полюбляють "красиві" чи хоча б "нейтральні" відео. Якщо ви не вмієте працювати з освітленням, а поряд немає людей, які могли б допомогти його налаштувати, то оберіть білу стіну без плям — це безпрограшний варіант.

Не повторюйте за іншими. Не шийтеся в дурні, аби догодити черговому Богу Соцмережі. Це означає, що не потрібно виконувати дурнуваті (на ваш погляд) челленджі з-поміж запропонованих і приміряти фільтри-маски тільки через те, що тут нібито "такі правила". У TikTok одне головне правило: показати максимум оригінальності, кмітливості та креативу за мінімум часу. Сподобатися за 15 секунд. Навчитися простій і зрозумілій упаковці будь-яких ідей для відео — від примітивних до складних і тонких. Це, до речі, один із лейтмотивів тіктокерів: вони постійно намагаються "розгадати алгоритм", як потрапити в рекомендації. Але далеко не всі розуміють ключову ідею: будь простішим та привернеш увагу однодумців, але не корч із себе того, ким ти не є.

Спілкуйтеся зі своєю аудиторією. Завжди відповідайте на коментарі, пишіть їх під іншими відео та обов’язково, відзнявши відеоролик, поставте якесь запитання в описі. Чи принаймні врахуйте те, що TikTok — це про реакцію. Робіть відео, на які захоче відгукнутись аудиторія.

Не полишайте спроб після перших невдач. Це поширена історія: людина реєструється в TikTok, заливає перші відео, вони набирають мало переглядів, людина швидко розчаровується і закидає свій акаунт. Не опускайте руки. TikTok прихильний до всіх — і потрібно пробувати, поки не вийде. Хтось освоюється інтуїтивно, комусь потрібно трохи більше часу — це абсолютно нормально. Якщо сприймати це як навчання та розвиток своєї творчості, то немає особливої ​​різниці, скільки у вас переглядів. Якщо їх мало, навчаючись, ви зможете підтримувати в собі легку азартну мотивацію "підкорення вершини". Якщо почало виходити і перегляди набираються — завжди є ризик втратити їх на наступних відео, тому тут мотивація буде інша: "утримання аудиторії", відточування нових навичок.

Як стати популярним на YouTube

YouTube лишається найвідомішим та найбільшим майданчиком для відео. Можливо, вас спіткають сумніви: вже 2020 рік — мабуть, запізно тільки починати освоєння YouTube. Та й якийсь він занадто "молодіжний". Це хибна думка. YouTube абсолютно демократичний і там немає обмежень за віком. Усе вирішує, знову ж таки, оригінальність ваших ідей — і дотримання нескладних правил.

Слідкуйте за оформленням відео. Ваш ролик повинен мати надзвичайно чітку назву, яка збігалася би з тим, яким чином шукають інформацію інші користувачі. Згадайте себе. Як ви формулюєте запити в Google чи на тому ж YouTube, коли щось шукаєте? Просто і зрозуміло, але водночас у вашій назві має бути, по-перше, якась цікавинка, а по-друге, число. "9 найкращих рецептів у духовці за 25 хвилин" звучить краще, ніж "мої найулюбленіші рецепти в духовці, яких мене навчила бабця". Також треба робити "опис відео", де у декількох чітких реченнях переповідати зміст ролику. Словом, усі поля під час завантаження відео на YouTube мають бути заповнені. Дотримуйтесь однакової тривалості відео. Почніть з 3-4 хвилинних відеороликів. Поступово можете збільшити їх хронометраж до 10 хвилин. Але не треба спочатку викладати якесь годинне, незмонтоване відео, а далі навпаки — щось коротке.

Оберіть концепцію. Про що ваш канал? Чим ви виділяєтеся з натовпу? В чому розбираєтесь краще за інших та можете говорити годинами без упину? Релігія, музика, кінознавство, колекції монет — у вас точно є улюблене хобі, яке може зібрати навколо вас певну аудиторію, якій це також подобається.

Не зачіпайте теми, про які говорять усі (або більшість людей). Каналів, де люди намагаються аналізувати політичне становище чи беруть у когось інтерв’ю — безліч. Вам треба знайти щось дійсно унікальне, щоб користувачі згодом приходили саме до вас.

Знайдіть "оператора". У вас, напевно, вже є багато ідей, які хочеться спробувати реалізувати. Але якщо ви раніше не знімали (тільки "для себе"), то на самому початку зробити якісне відео буде трохи важкувато. Підготуйте все необхідне, напишіть певний сценарій і запропонуйте дітям чи онукам, які, скоріш за все, самі успішно ведуть якийсь блог, допомогти вам освоїти YouTube.

Як стати популярним в Instagram

Соцмережа, де блогери викладають красиві та яскраві світлини. Якщо ви завжди мріяли навчитись фотографувати — це саме для вас, адже навіть у мобільному додатку Instagram є багато цікавих функцій обробки знімків, що роблять їх схожими на професійні. Але станом на 2020 рік вже всі навчились робити гарні фото — і стомитись від них. Новий тренд Instagram — це спосіб життя.

Демонструйте свій спосіб життя. А точніше, якісь смішні, дивні, незвичайні його моменти. Помічайте щось цікаве біля вас і терміново діставайте камеру.

Користуйтесь "stories" (але обережно). "Stories" (або "історії") наразі є найпопулярнішою функцією Instagram. Це фото або відео, які зникають (видаляються) за добу після того, як ви їх завантажили.

Ставте хештеги. Хештег — це слово після знаку решітки, скажімо, #літо чи #котик. Це, так би мовити, "карта Instagram", яка допомагає структурувати в ньому інформацію. Будь-яке слово, до якого ви додасте знак решітки, напевне, вже колись використовувалось в Instagram. За хештегом #гриби ви, скоріше за все, знайдете світлини грибів у лісі. Тому, користуючись хештегами у пошуковому рядку мобільного додатку Instagram, можна знайти користувачів із близькими вам інтересами та підписатись на них. Вони побачать сповіщення про це — і, якщо ви теж регулярно викладаєте цікавий контент, тобто фото й відео, зроблені на совість, на вас підпишуться у відповідь. У такий спосіб ви можете залучати до себе на сторінку більше аудиторії, підписників.

Підписуйте свої світлини. Якщо вам скажуть, що Instagram — це тільки про картинки і що ніхто там нічого не читає, не вірте. Гарна світлина, під якою ви написали цікаву історію (вона не обов'язково має стосуватись конкретного фото), ціниться більше та звертає на себе більше уваги, ніж просто фото без опису. Текст досі впливає на людей.

Як стати популярним у Facebook

Незважаючи на його "заполітизованість" в Україні та поширення фейків, Facebook досі лишається впливовою соцмережою, за допомогою якої, просто публікуючи дописи, можна зробити собі ім’я та популярність. Яким чином це зробити? Пишіть про все підряд. Так, це здається трохи дивним, адже у всіх попередніх випадках ми радимо зосередитись на конкретній тематиці. Річ у тім, що у Facebook трохи інший алгоритм. Він просуває певний "шматок контенту" — і йому все одно, що ви публікуєте. Смішна картинка чи "вірусний" текст мають однакові шанси стати популярними й отримати тисячі репостів.

Додайте 5 тисяч "друзів". Це максимальний ліміт, передбачений соцмережею. Так ви отримаєте стартову "аудиторію", яка бачитиме ваші пости у себе в стрічці та певним чином реагуватиме на них. І розповсюджуватиме, якщо ті будуть дійсно вдалими.

Відчувайте та відпрацьовуйте "актуальні теми". Про що зараз говорять ваші друзі? Що хвилює ваших рідних? Який інформаційний привід насувається? Якщо ви озвучите це талановито, в якомусь незвичному ракурсі, ваш допис запам’ятається. Умовно кажучи, пожалівшись на високі ціни за комунальні послуги, ви нікого не здивуєте. Інша справа, якщо ви придумаєте коротеньку смішну історію на цю тему — анекдотичну й наближену до життя.

Публікуйте/викладайте щось регулярно. І хай краще це буде "власний контент", а не репости чужих дописів. Так ваша аудиторія звикне, що ви стараєтесь не засмічувати стрічку, і з більшою імовірністю вас підтримає.

Популярні блогери, старші за 60 років

TikTok

Тім МакКінлі — танцюючий дантист, за яким слідкує 1,4 мільйони підписників. Він перетворив свою звичку — наспівувати дурнуваті популярні пісні, щоб трохи полегшити нервовий стан своїх пацієнтів — у справжній TikTok-тренд.

Ден Фелпз — майстерний пародист, який, тим не менш, ніколи професійно не займався пародією чи комедією. Цей чолов’яга володіє взуттєвим бізнесом у штаті Юта — і почав випадково, задля власного задоволення, робити пародії голосом. Сьогодні за ним слідкує близько 300 тисяч підписників.

Instagram

Хелен Вінкл — впливова бабуся у модній індустрії, чий слоган говорить сам за себе: «Краду ваших чоловіків з 1928-го!». Сьогодні за її життям слідкує чималенька армія поціновувачів, яка невпинно наближається до 4 мільйонів.

Айріс Апфел — американська бабуся, дизайнерка інтер’єрів та колекціонер. В свої 93 роки вона продовжує відчувати цей світ як ніхто інший — і лишається впливовою фігурою у модному світі. Має 1,5 мільйонів підписників

YouTube

Grandma Lil — одна з найстарших бабусь YouTube (їй 87 років), творча половина дуету (та однойменного каналу) «Kevin and Lil». На ньому онук та бабуся майстерно долають різницю у віці та світосприйнятті. Бабця випадково починає транслювати відео у Facebook, вперше фарбує волосся або відповідає на найпоулярніші запити у Google.

Tim Rowett aka Grand Illusions — Тім Роует вже тридцять років збирає цікаві та незвичайні іграшки, а його канал присвячений всіляким дивним та химерним іграм та чарівним знахідкам у його колекції. Тім підрахував, що у нього понад 20 000 іграшок і його унікальна колекція продовжує зростати, а за цим слідкує більше 640 тисяч людей.

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше