В ОВА пояснили, на що витрачатимуть оборонний бюджет Рівненщини

В ОВА пояснили, на що витрачатимуть оборонний бюджет Рівненщини

Ексклюзивно
В ОВА пояснили, на що витрачатимуть оборонний бюджет Рівненщини
Колаж: Суспільне Рівне, фото ОВА

Рівненщина, станом на початок березня 2023 року, поки єдина область України, яка сформувала оборонний бюджет і 52 тергромади виділили гроші для зміцнення кордону та кругової оборони населених пунктів області. Про це повідомив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль під час засідання комітету Верховної ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Перший заступник начальника обласної адміністрації Сергій Подолін розповів в етері телемарафону Суспільне. Спротив, куди будуть витрачати кошти та чому вирішили зібрати саме спільний оборонний бюджет для всієї області.

За словами Подоліна, вдалося зібрати майже 400 мільйонів гривень ці гроші розписані за програмою, де вказана пріоритетність заходів. Деякі з них мають забезпечити протягом перших місяців року, а інші — до кінця півріччя. Посадовець зазначив, що всі заходи вони проводять у співпраці із військовими, дослухаючись до їхніх рекомендацій.

Через потенційну загрозу вторгнення з території Білорусі укріплюють як саму лінію кордону, так і першу та другу лінії оборони. Також планують забезпечити оборону населених пунктів, особливо тих, що знаходяться біля траси Київ – Ковель, а це 16 територіальних громад.

Читайте також: Рівнерада виділила 300 млн грн на військові облігації та оборону області. На що їх витратять

Сергій Подолін уточнив, на які статті витрат підуть кошти з оборонного бюджету Рівненщини:

“Це заходи з забезпечення фортифікаційних споруд, логістичних речей, які пов’язані з виконанням робіт. На сьогодні вже розпочато роботу з облаштування другого рову по кордону з Білоруссю. Також у нас є ряд завдань від військових з виготовлення сертифікаційних облаштувань на місцях споруд, для цього залучені підприємства області. Крім того, нам потрібний ряд техніки для військових, оглядові вишки, які будуть стояти на кордоні і за допомогою яких ми зможемо повністю контролювати територію, що межує з Білоруссю”, – сказав він.

Читайте також: На півночі Рівненщині почали рити другу лінію протитанкових ровів — військова адміністрація

За інформацією посадовця, на початок весни облаштовано до 60 кілометрів протитанкового рову, а потенційно небезпечні ділянки заміновані.

“Зараз кордон контролюємо ми. У нас немає потенційних загроз станом на сьогодні, але при тому всьому ми, розуміючи потенційну загрозу, постійно покращуємо наші безпекові заходи. Крім того, ми багато сюрпризів приготували для гостей, яких не чекаємо, але про ці сюрпризи поки не говоримо”, – сказав перший заступник голови Рівненської ОДА.

Усі новини Суспільного про Білорусь та її участь у підтримці агресії Росії проти України читайте тут.

Читайте також

  • Єдині в Україні: Рівне отримало єврогрант на майже 40 млн грн для боротьби зі змінами клімату
  • СБУ затримала російського диверсанта, який хотів підірвати об’єкт транспортної інфраструктури Рівного
  • Поліклініки Рівного працюватимуть довше. Графік роботи
  • "Не викликає асоціацій з радянським минулим": секретар Рівнеради не буде виступати за перейменування Ювілейного

Авторка: Єва Коритна

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок