Кваліфікаційна комісія обрала трьох кандидатів на посаду директора НАБУ: що про них відомо

Кваліфікаційна комісія обрала трьох кандидатів на посаду директора НАБУ: що про них відомо

Кваліфікаційна комісія обрала трьох кандидатів на посаду директора НАБУ: що про них відомо
. Конкурс на директора НАБУ 13 січня. Фото: Суспільне, Дар'я Кінша

4 березня кваліфікаційна комісія провела остаточне засідання з конкурсу на посаду директора НАБУ. З-поміж одинадцяти кандидатів обрали трьох. Їх подадуть на розгляд Кабінету міністрів. Саме Кабмін обере та затвердить нового директора Бюро.

Комісія проголосувала за трьох кандидатів: Сергія Гупяка, Семена Кривоноса та Романа Осипчука. За їхні кандидатури віддали голоси чотири з шести членів комісії. Двоє з них — міжнародні експерти.

Не підтримала обраних кандидатів заступниця голови комісії міжнародна експертка Карен Гріневей.

“Я ухвалила рішення підтримувати чи не підтримувати кандидатів, спираючись на досвід та оцінювання. З огляду на мою власну внутрішню доброчесність, я не можу підтримати цей список з трьох кандидатів. Однак я не роблю жодних висновків на основі власної доброчесності. Мій вибір ґрунтувався на моєму оцінюванні з питань доброчесності та компетенції. Це питання відповідності балансу ґрунтувалося на критеріях, які надав закон. Я використовувала критерії”, — сказала Гріневей на брифінгу після закінчення засідання.

Сергій Гупяк працює у Державному бюро розслідувань Хмельницького. Раніше працював в органах прокуратури. Під час співбесід у комісії були питання до Гупяка щодо результатів службового розслідування. Воно стосувалось порушення строків подачі акта до суду прокурорами. Це були підлеглі Гупяка. На це кандидат відповів, що супроводження обвинувального акта не входило до його повноважень.

У співвласності з батьками Сергій Гупяк володіє трьома квартирами та машиною Toyota RAV4 гібрид. Ще одна автівка у співвласності з дружиною Ольгою.

У тестуванні на знання законодавства набрав 97 балів зі 100. За підсумками тестів на знання законодавства та тестування загальних навичок – 3 місце, 225 балів.

Семен Кривонос — Голова Державної інспекції архітектури та містобудування України. У квітні 2016 року Кривонос виграв конкурс на посаду очільника Одеського територіального управління НАБУ. Однак за два місяці, у червні, в НАБУ оголосили про новий конкурс на посаду директора Одеського теруправління. Тоді журналісти "Слідство.Інфо" оприлюднили розслідування щодо Кривоноса: при зарплаті держслужбовців йому з дружиною вдалось купити кілька земельних ділянок та приватний будинок, а також, згідно з розслідуванням, він приховав квартиру у Києві. Журналісти оцінили її у три мільйони гривень.

Згідно з поданою декларацією, Семен з дружиною Галиною володіють або мають право безоплатного користування 17-ма земельними ділянками. Останню Кривонос отримав у право на користування у вересні 2022 року.

Також у період з 2017 по 2018 роки Кривонос був членом політичної партії "Рух нових сил Михайла Саакашвілі".

У тестуванні на знання законодавства набрав 99 балів зі 100. За підсумками тестів на знання законодавства та тестування загальних навичок – 4 місце, 224 бали.

Роман Осипчук працює керівником Управління внутрішнього контролю НАБУ.

У декларації вказав, що дружина отримала позику в понад 2,6 мільйона гривень. На запитання комісії Роман сказав, що дружина пообіцяла людині, що надала позику, залишитись конфіденційною. На ці гроші подружжя купило квартиру.

У тестуванні на знання законодавства набрав 95 балів зі 100. За підсумками тестів на знання законодавства та тестування загальних навичок — 9 місце, 218 балів.

Переможця визначить Кабінет Міністрів України. Однак за якими критеріями обиратимуть нового директора у Законі не визначено.

Що відомо про обрання директора НАБУ

  • 19 липня 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду доручив невідкладно організувати перше засідання конкурсної комісії з відбору керівника Національного антикорупційного бюро.
  • Попередній очільник НАБУ Артем Ситник був призначений на цю посаду 16 квітня 2015 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка. 16 квітня 2022 року термін його повноважень сплив і НАБУ тимчасово очолив його перший заступник Гізо Углава.
  • 7 вересня минулого року Верховна рада ухвалила закон щодо критеріїв відбору на посаду директора НАБУ, згідно з яким на посаду директора НАБУ не може претендувати той, хто після початку повномасштабного вторгнення РФ (24 лютого) перебував за кордоном сукупно більш як 21 дня без поважної причини.
  • 28 жовтня під час засідання комісії з проведення конкурсу на посаду директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) було обрано голову комісії — першого проректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Миколу Кучерявенка. 8 листопада комісія визначила критерії відбору кандидатів.
  • 13 січня стартував третій етап конкурсу на посаду директора НАБУ. Кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро перевіряли на загальні здібності.
  • Етап випробування передбачає проходження вербального тесту і абстрактно-логічного тесту, пояснив Кучерявенко. Потім 20 претендентів, які залишаться, матимуть практичне завдання, а також співбесіди на доброчесність та компетентність. Конкурсна комісія визначить трьох кандидатів, серед яких директора НАБУ обиратиме Кабмін, пояснив очільник конкурсної комісії. Кучерявенко сподівається, що новий директор НАБУ буде обраний у березні.
  • Раніше до Верховної Ради України внесли законопроєкт №7654, який скасовував вимогу до директора Національного антикорупційного бюро не співпрацювати з політичними партіями або бути їхнім членом. Посли країн G7 одразу висловили стурбованість цим законопроєктом з огляду на те, що Комітет з питань організації державної влади рекомендував Верховній Раді України ухвалити його.

Читайте також

Комісія відібрала трьох кандидатів на посаду голови НАБУ. Центр протидії корупції критикує

На початок