Асоціація міст просить Уряд компенсувати різницю в тарифах комунальним підприємствам

Асоціація міст просить Уряд компенсувати різницю в тарифах комунальним підприємствам

Асоціація міст просить Уряд компенсувати різницю в тарифах комунальним підприємствам
Мер Києва і голова Асоціації міст України Віталій Кличко. . Фото: КМДА

Асоціація міст України звернулася до Уряду щодо компенсації з держбюджету підприємствам тепло- та водопостачання різниці в тарифах на 36 мільярдів гривень. Саме такий є розмір заборгованості перед комунальними підприємствами на січень 2023 року.

Про це повідомив мер Києва, голова Асоціації міст Віталій Кличко.

Протягом опалювальних сезонів 2021-2022 і 2022-2023 років тарифи на послуги теплопостачання та гарячого водопостачання для побутових споживачів не змінювалися. Підставою для мораторію на підвищення тарифів був меморандум, який 30 вересня 2021 року уклали Асоціація міст, Уряд, Офіс Президента та НАК "Нафтогаз". Також не підвищення тарифів передбачає закон про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану, зазначає пресслужба КМДА.

"Разом із мораторієм на підвищення тарифів також передбачалась компенсація збитків підприємствам, що надають комунальні послуги, за рахунок коштів державного бюджету. За розрахунками Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, заборгованість із різниці в тарифах перед комунальними підприємствами тепло- та водопостачання країни станом на січень 2023 року становить 36 млрд грн", — йдеться у повідомленні.

Оскільки з державного бюджету в 2022 та 2023 роках кошти не виділялися, правління Асоціації міст після обговорення проблем сфери з керівництвом "Нафтогазу" ухвалило відповідне звернення до уряду.

"Для забезпечення безперебійного та якісного надання послуг населенню підприємствами тепло- та водопостачання, сталого завершення опалювального сезону 2022/2023 років та підготовки до наступного опалювального сезону необхідно невідкладно спрямувати 36 млрд грн із держбюджету на компенсацію збитків відповідним підприємствам", – заявив Віталій Кличко.

Читайте також

Київ очікує на мобільні пересувні котельні. Хто буде забезпечений теплом

На початок