Київ очікує на мобільні пересувні котельні. Хто буде забезпечений теплом

Київ очікує на мобільні пересувні котельні. Хто буде забезпечений теплом

Київ очікує на мобільні пересувні котельні. Хто буде забезпечений теплом
Мобільні пересувні котельні Фото: КМДА

Київ очікує на мобільні пересувні котельні, які у критичних випадках забезпечуватимуть теплом лікарні і дитячі заклади. Наразі "Київтеплоенерго" отримало 12 котелень, ще 11 — у процесі виробництва.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що мобільні котельні на автомобільній платформі у разі надзвичайної ситуації забезпечать теплом, насамперед лікарні, школи та дитячі садочки. А їхні головні переваги — автономність, автоматизація та енергоефективність.

"Котельні установки працюють на дизпаливі, їхня теплова потужність складає 600 кВт (або понад 0,5 Гкал/год) при ККД обладнання 93%. Температура теплоносія досягає 80°C та може регулюватись залежно від температури зовнішнього повітря",— йдеться у повідомленні.

В КМДА поінформували, що роботу котельні можна контролювати дистанційно, а на випадок відключень електроенергії є генератор. Їхні проєкти розроблялися з урахуванням специфіки теплопостачання столиці, а обслуговуючий персонал пройшов відповідне навчання. Виготовляють такі котельні в Україні, тож їхня вартість вдвічі дешевша, ніж в Європі.

Наразі інженерними пунктами приєднання котелень обладнали 50 шкіл та 20 лікарень міста. Тривають роботи в інших, визначених міською владою, закладах. Щоб розгорнути роботу котельні та подати опалення потрібно в середньому не більше 2-х годин,— зауважили в адміністрації.

Що відомо про забезпечення столиці альтернативними джерелами опалення та електроенергії

У вересні в КМДА повідомили, що планують придбати пересувні мобільні котельні. Вони стануть резервним джерелом теплопостачання на випадок позаштатних ситуацій під час опалювального сезону. Наприкінці січня столиця придбала 12 таких котелень та замовила виробництво ще 10. Київ — перше місто в Україні, яке використовуватиме модульні мобільні котельні,— каже Кличко.

Київ намагається максимально забезпечити генераторами об’єкти критичної інфраструктури та об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

42 котельні "Київтеплоенерго" мають можливість працювати на генераторах у випадку відключення електроенергії, повідомили у КМДА. Столиця продовжує цю роботу і планує усі котельні, потужність яких це дозволяє, оснастити альтернативними джерелами живлення.

Київ 2 січня отримав від Тайваню перші два генератори високої потужності (300–800 кВА). Загалом передбачається поставка 20 генераторів для об'єктів критичної інфраструктури.

9 грудня Київ отримав 49 генераторів та теплові гармати від Риги. Це гуманітарна допомога від латвійських партнерів, а 22 грудня — 9 потужних генераторів від міста-побратима Оденсе в Данії.

Усі медичні заклади Києва оснащені генераторами. Встановлювати генератори у столичних лікарнях почали ще 5 років тому.

Читайте також

У Києві замінюють тепломережі. Де саме

Кияни можуть перевіряти показання лічильника свого будинку та коректність нарахувань — КМДА

У Києві проведуть генеральне прибирання доріг

На початок