Отримуватимуть мінімальну зарплатню: у Криворізькому районі впроваджують трудову повинність для безробітних

Отримуватимуть мінімальну зарплатню: у Криворізькому районі впроваджують трудову повинність для безробітних

Отримуватимуть мінімальну зарплатню: у Криворізькому районі впроваджують трудову повинність для безробітних
Фото: Суспільне Дніпро

У Криворізькому районі впроваджують трудову повинність для безробітних. Коли військова адміністрація району видасть відповідне розпорядження, люди зможуть долучитись до виконання суспільно-корисних робіт. За це отримуватимуть гарантовану мінімальну заробітну плату, розповіли Суспільному у центрі зайнятості.

Людей, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, будуть залучати до виконання суспільно-корисних робіт. Їхній перелік визначив Кабмін.

"Ці роботи створені для допомоги під час воєнного стану, і в першу чергу – це допомога громадам вирішувати проблеми, які спричинила війна. По-друге, це також допомога населенню безробітньому, яке може отримувати заробітну плату за працю", – розповіла директорка Криворізької філії обласного центру зайнятості Лариса Шевченко.

Трудову повинність запровадять, коли голови громад подадуть заявки з пропозиціями суспільно-корисних робіт на їхніх територіях до військової адміністрації.

"Це зруйновані будинки, частково пошкоджені, і комунальні підприємства і у нас є зруйновані школи, люди будуть залучатись до цих робіт. На сьогоднішній день вже подали заявки Зеленодольська громада і Глеюватська. З переліком питань, які вони вбачають. Зеленодольська більше щодо ліквідації обстрілів, там завали і ремонтні роботи. Глеюватська, щодо благоустрою", – розповів начальник районної військової адміністраціі Євген Ситниченко.

У Криворізькому районі впроваджують трудову повинність для безробітних
У Криворізькому районі впроваджують трудову повинність для безробітних. Фото: Суспільне Дніпро

Одна з громад, що подасть таку заявку – Широківська. Більше пів року її обстрілювали російські військові.

"По-перше, це залучення, люди будуть отримувати зарплатню. Зайнятість населення. Ну а по-друге, звичайно, це приводити в порядок після бойових дій на нашій території, наші загальні місця, школи, дитсадки в тому числі", – розповів голова Широківської громади Олександр Кокул.

За виконання суспільно-корисних робіт платитимуть гарантовану мінімальну заробітну плату – 6700 гривень. Ми запитали у жителів Кривого Рогу, як вони ставляться до запровадження трудової повинності.

"У наш час необхідно, щоб всі люди, всі українці допомагали відбудовувати нашу бідну Україну. І хто має на це час, повинен це робити, і я думаю, що кожен українець захоче це робити", – каже місцева жителька Тетяна.

За словами юриста Івана Карнауха, хоч термін і має назву “трудова повинність”, але вона не примусова. До суспільно-корисних робіт не можуть залучати людей без їхньої згоди.

"Трудова повинність передбачає наявність укладання трудових відносин шляхом договору. Будь-який трудовий договір цивільно-правового характеру не може бути укладений примусово. Тобто, якщо особа незважаючи на її придатність за станом здоров'я, за фахом, за кваліфікацією не може бути залучена в примусовому порядку до виконання робіт, навіть незважаючи на термінологію таку, як трудова повинність", – розповів юрист Іван Карнаух.

Аби долучитися до таких робіт, слід звернутись до центру зайнятості.

Читайте також

У Дніпрі офіційно зареєстровано майже 2 тисячі безробітних: до яких робіт їх залучають

За рік війни на Дніпропетровщині через центри зайнятості знайшли роботу 2,5 тисячі переселенців. Які фахівці потрібні

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок