У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва започаткували молодіжний проєкт "MOLESKINE: територія творчих". Першу імпрезу з циклу презентували переселенки із Сєвєродонецька Софія та Марія Руднєви.
Як розповіла Суспільному кураторка проєкту Валентина Романишина, десятикласниці стали першими героями нового проєкту, мета якого – розкрити творчий потенціал суспільства.
"Формат, думаю, істотно новий для лучан, оскільки він зосереджений саме на дебютній творчості. Того, щоби вникнути у суть, у голови нашого молодого покоління", – сказала кураторка.

Майже за рік перебування у Луцьку Софія та Марія Руднєви встигли адаптуватися до місцевої школи, а ще займаються волонтерством та благодійністю, у проміжках – пишуть вірші та музику.
Тему для імпрези "Електромагнітні поля. Від математики до мистецтва" сєвєродончанки, говорять, обрали невипадково: наразі Софія створює програму, яка через математичні формули писатиме музичні композиції, а Марія досліджує застосування теорії графів – розділу математики, що вивчає геометричні конфігурації.

Поєднавши математику і творчість, говорять школярки, вдалося відтворити настрій рідного міста.
"Математика створює образність мислення, його площинність. Ти будуєш речення логічно. Композиція стає логічна. Вона значну роль зіграла, навіть, у цій імпрезі. Якби не математика, то тут багато чого не було веселого", – кажуть сестри.

Вчителька сестер Наталія Борецька та евакуйована із Луганщини Тетяна Золотопуп, яка створила у Луцьку організацію для комунікації переселенців, розповіли: прийшли на культурний захід, аби повболівати за молодих мисткинь.
Зі слів освітянки Наталії Борецької, сестри Руднєви в класі є лідерками.
"Заступники директора сказали, що до нас дві дівчинки прийшли – 10 клас йдуть. А та вміє те робити, а та вміє те робити. Якось зловила себе на думці: можливо, вони будуть у моєму класі", – сказала вчителька української мови.

Голова благодійного фонду, який долучився до організації молодіжного проєкту, Тетяна Золотопуп розповіла, що один із напрямків роботи – це поліпшенням комунікації між луганчанами, які мешкають в Луцьку та на Волині. Зі слів жінки, в Луцьку разом із чоловіком живуть уже рік.
"Допомогали і на деокупованих територіях, і на "нуль" їздимо. Вирішили, що потрібно якусь зустріч зробить із земляками. Зустрілися з пані Аллою в бібліотеці, яка надала нам приміщенні і ми подали інформацію, що хочемо зробити зустріч для луганчан. У січні вперше ми зробили свято для дітей", – каже Тетяна Золотопуп.

Головною несподіванкою імпрези для сестер Марії і Софії Руднєвих стала декламація їхніх авторських творів у виконанні вихованців місцевого аматорського театру-студії "Бешкетники".
Цикл "Територія творчих" триватиме впродовж року, додала кураторка Валентина Романишина, учасниками проєкту стануть 12 героїв.
Що відомо
- У квітні 2022-го в інтерв'ю Суспільному Софія та Марія Руднєви, які народилися в Сєверодонецьку на Луганщині, розповіли, як тікати з міста і шукати прихистку на заході України. Сестри розповіли, як тікали від обстрілів, у що російські військові перетворили рідне місто.
- У травні Суспільне розповідало історію школярок Софії та Марії Руднєвих, які під час евакуації на Волинь взяли з собою вишиванки.
Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.