Путін підписав закон щодо призупинення участі РФ у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь

Путін підписав закон щодо призупинення участі РФ у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь

Важливо
Президент РФ Володимир Путін
Президент Росії Володимир Путін, 17 грудня 2022. Фото: AP

Президент РФ Володимир Путін підписав закон щодо призупинення участі РФ у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. Про це повідомляє CNN.

"Російська Федерація призупиняє дію Договору між Російською Федерацією і Сполученими Штатами Америки про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь, підписаного в Празі 8 квітня 2010 року", — йдеться у тексті пояснювальної записки до закону.

Минулого тижня Путін заявив, що Росія призупиняє участь у Договорі про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, але не виходить з нього. Міністерство закордонних справ Росії також опублікувало заяву про те, що Москва продовжуватиме дотримуватися встановлених обмежень, а рішення про відновлення участі країни в угоді може знову ухвалити російський президент.

Договір обмежує кількість розгорнутих ядерних озброєнь міжконтинентальної дальності, які можуть мати як США, так і Росія. Востаннє він був продовжений на початку 2021 року на п'ять років, а це означає, що незабаром обидві сторони повинні будуть розпочати переговори про нову угоду про контроль над озброєннями.

Дія угоди вже була фактично призупинена, оскільки Росія нещодавно відмовилася відкрити свій арсенал для інспекторів. Представник Державного департаменту США заявив, що Сполучені Штати "дуже сподіваються", що Росія все ще зацікавлена в контролі над озброєннями, але рішення Путіна призупинити участь у новому Договорі ставить цю зацікавленість під сумнів.

Читайте також: Держдума і Радфед РФ ухвалили закон про призупинення участі в ДСНО
На початок