ТОВ "Старлінк" виграла суд першої інстанції проти Space X Маска — ЗМІ

ТОВ "Старлінк" виграла суд першої інстанції проти Space X Маска — ЗМІ

ЗМІ
Американський мільярдер, засновник SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск
Американський мільярдер, засновник SpaceX, генеральний директор Tesla Ілон Маск, фото: AP

Українська компанія ТОВ "Старлінк" виграла суд першої інстанції проти Space X Ілона Маска. Про це повідомляє dev.ua з посиланням на учасників судового процесу.

У жовтні 2022 року стало відомо, що американська компанія SpaceX подала позов щодо українських компаній ТОВ "Старлінк" і "Укрпатент". SpaceX хоче достроково припинити дію торговельної марки "Старлінк" — Starlink.

Як пише dev.ua, український однойменний бренд Starlink існує вже понад 10 років. Заявку на реєстрацію українська ТОВ "Старлінк" подала у березні 2010 року. Зареєстрували знак у лютому 2011.

Як розповів виданню засновник ТОВ "Старлінк" Сергій Дулицький, юристи Маска вийшли на нього десь рік тому, ще до початку війни. Вони вимагали віддати на користь американського Starlink торговельну марку.

"Starlink — це всесвітньо відомий бренд. Тому віддайте", — пояснив Дулицький.

Видання також нагадує, що дочірня компанія американської Starlink з’явилася в Україні у квітні 2022 року. Вона називається ТОВ "Старлінк Юкрейн". Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Starlink почав надавати в Україні послуги супутникового інтернету.

Що відомо про супутниковий інтернет Маска Starlink для України

Система Starlink, якою володіє компанія Ілона Маска SpaceX, може надавати доступ до високошвидкісного інтернету у віддалених місцях. В Україні інтернет Ілона Маска можна використовувати в цивільних та військових цілях.

28 лютого 2022 року до України прибула перша партія станцій супутникового Інтернету Starlink, а вже 19 квітня Starlink розпочав роботу над відкриттям представництва в Україні, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

20 квітня в Україні скасували обмеження на користування інтернетом через термінали Starlink для всіх громадян та юридичних осіб. На період воєнного стану термінали можуть використовувати всі охочі.

14 жовтня 2022 року стало відомо, що компанія Ілона Маска SpaceX попередила Пентагон, що може припинити фінансування надання супутникового зв'язку Starlink в Україні, якщо відомство відмовиться виплачувати десятки мільйонів доларів на місяць. В Офісі президента України зазначили, що Україна знайде рішення, щоб супутниковий зв'язок працював і надалі.

Також Маск заявляв, що Росія "активно намагається вбити" систему супутникового інтернету Starlink в Україні.

Натомість вже 15 жовтня Ілон Маск після низки заяв щодо припинення фінансування систем Starlink в Україні змінив свою позицію, заявивши, що готовий допомагати безкоштовно попри збитки.

До цього газета Financial Times з посиланням на українських високопосадовців написала, що українські військовослужбовці повідомили 7 жовтня про проблеми у роботі системи супутникового інтернету Starlink в зоні бойових дій на сході Харківської області, а також на Донеччині та Луганщині.

9 лютого 2023 року стало відомо, що американська компанія бізнесмена Ілона Маска Space X обмежила використання Україною супутникового інтернету Starlink. Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, закликав компанію визначитися на чиєму вона боці у війни Росії та України.

Маск заявив, що його компанія Space X обмежила використання Україною супутникового інтернету Starlink аби запобігти початку Третьої світової війни.

"Starlink є комунікаційним кістяком для України, особливо на передовій, де майже всі інші підключення до інтернету були зруйновані. Однак ми не допустимо ескалації конфлікту, який може призвести до Третьої світової війни", — написав Маск у Twitter.

Читайте також

Ілон Маск назвав Революцію гідності "переворотом", Офіс президента відповів

На початок