Ілон Маск назвав Революцію гідності "переворотом", Офіс президента відповів

Ілон Маск назвав Революцію гідності "переворотом", Офіс президента відповів

Ілон Маск назвав Революцію гідності "переворотом", Офіс президента відповів
Події Революції Гідності, Київ, 2014 рік. Фото: Артура Назарова.

Американський мільярдер та засновник корпорації SpaceX Ілон Маск заявив, що вважає Революцію гідності в Україні 2013-2014 років "переворотом". У відповідь в Офісі президента закликали підприємця не читати російських газет.

Про це Маск написав у коментарі щодо допису одного з користувачів Twitter.

Він зазначив, що вибори президента України 2010 року, можливо, мали сумнівний характер, але Революція гідності, на думку Маска, без сумнівів є переворотом.

У відповідь радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що протести в Україні, які призвели до повалення режиму тодішнього президента Януковича, були проявом свободи.

"Вільні суспільства впливають на держави через діалог/вибори. Поневолені суспільства виходять на вулиці, щоб позбутися репресивних держав. Це база Свободи, Ілон Маск. В Україні ніколи не було переворотів, але завжди були вільні люди", — підкреслив посадовець.

Подоляк закликав Ілона Маска "припинити читати російські газети".

Яка позиція Маска щодо війни в Україні

Після повномасштабного вторгнення у лютому 2022-го Ілон Маск безкоштовно надав Україні термінали Starlink для потреб українських військових. Однак 14 жовтня стало відомо, що компанія Ілона Маска SpaceX попередила Пентагон, що може припинити фінансування Starlink в Україні, якщо відомство відмовиться виплачувати десятки мільйонів доларів на місяць.

Після низки заяв щодо припинення фінансування систем Starlink в Україні Маск зрештою змінив свою позицію, заявивши, що готовий допомагати безкоштовно попри збитки.

На початку жовтням минулого року Ілон Маск запропонував Україні "план припинення російської агресії", який передбачає відмову від Криму на користь Росії та проведення референдуму на територіях, окупованих російськими військами. Президент Зеленський та інші українські та американські посадовці негативно відреагували на ініціативу бізнесмена. Голова МЗС України Дмитро Кулеба закликав Маска не прикривати словом "мир" слова "нехай росіяни вб’ють та зґвалтують ще тисячі невинних українців і захоплять ще більше територій".

Також Маск заявляв, що втрата Криму для РФ буде подібна втраті Гаваїв для США, а "у східних регіонах України більшість населення віддає перевагу Росії".

Читайте також

Як і обіцяв — Сергій Притула надіслав Ілону Маску книгу з історії України

У Білому домі прокоментували "перемовини" Маска і Путіна

Маск: Росія може знищити США і Європу менш ніж за 30 хвилин

Спроби наступу РФ, Китай може надати Росії безпілотники. 368 день війни. Онлайн

На початок