"Мінімум - півфінал". Український бігун Коваленко - про очікування від Євро-2023 в приміщенні та форму перед стартами

"Мінімум - півфінал". Український бігун Коваленко - про очікування від Євро-2023 в приміщенні та форму перед стартами

Ексклюзивно
"Мінімум - півфінал". Український бігун Коваленко - про очікування від Євро-2023 в приміщенні та форму перед стартами
ФЛАУ

Ексклюзивний коментар чемпіона України для Суспільне Спорт.

У турецькому Стамбулі стартує чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні. Змагання триватимуть 2-5 березня й прийматимуть 593 спортсменів з 47 країн.

Збірна України буде представлена в Стамбулі в найменшому складі з 10 спортсменів, які виступатимть у семи дисциплінах. Серед них — чоловіча 60-метрівка, яку бігтиме 25-річний Станіслав Коваленко.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи-2023 в приміщенні. Дивіться трансляції Євро-2023 у приміщенні на сайті Суспільне Спорт.

Турнір у Стамбулі стане для Коваленка першими великими змаганнями після здобуття "золота" національної першості у лютому. На змаганнях у Києві він тріумфував з особистим рекордом у 6.60 секунди.

На Євро в приміщенні Коваленко змагатиметься вдруге. Дебютною для Станіслава стала континентальна першість 2021 року в Торуні, де українець дістався півфіналу.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт спринтер окреслив власні очікування від змагань континентальної першості. Та розповів, у якій формі підходить до перших міжнародних стартів навесні.

  • Про прибуття до Стамбулу:

"Коли приїжджаєш на глобальні змагання — завжди це хайп, це круто. Ти робиш свою справу, ти на своєму місці. Це те, що для мене найголовніше, - мені це подобається. Коли ми прийшли на змагальну зону, то трохи було ніяково: нічого не знаємо, нічого не бачили. Але потім кросівки взув, пару кіл пробіг — усе, ти готовий. Відчуваєш, що ти тут і саме зараз. Можеш робити усе якнайкраще".

"Манеж класний, немає питань. Усе готове, аби показувати найкращі результати у сезоні в Європі".
  • Про форму напередодні Євро-2023:

"Зараз психологічно трохи виснажений, дорога була складна, але з фізичної точки зору, вважаю, я готовий. Навіть краще, ніж на чемпіонат України. Тому це буде кайф, це буде класно".

  • Про очікування від чемпіонату Європи:
"Вважаю, що мінімум — півфінал, це залізно. Це програма-мінімум. Але я вважаю, що настав той час, коли можна боротися за місце у фіналі. Я особисто буду робити все можливе, аби потрапити до фіналу. Якщо дуже пощастить - до топ-5. А там подивимося, усяке буває".

Станіслав Коваленко на Євро-2023: що відомо

  • До початку чемпіонату в Стамбулі Коваленко здобув дві перемоги у 2023 році: на "Різдвяних стартах" та чемпіонаті України в Києві.
  • Чоловічі змагання з бігу на 60 метрів на Євро-2023 відбудуться в суботу, 4 березня. Спортсмени стартують у кваліфікаційних забігах, після чого на шляху до медалей долають півфінали та фінал.
  • Окрім Коваленка, у бігових дисциплінах Україну в Туреччині представлятиме Ганна Плотіцина. Вона стартуватиме на дистанції в 60 метрів з бар'єрами.
На початок