Щоб об'єднати учасників освітнього процесу: у Києві презентували освітній цифровий простір

Щоб об'єднати учасників освітнього процесу: у Києві презентували освітній цифровий простір

Щоб об'єднати учасників освітнього процесу: у Києві презентували освітній цифровий простір
Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

У Києві презентували оновлену освітню платформу, яка допомагає адаптуватися до умов навчання в режимі онлайн. Передбачається, що в кожного учня буде ID-профіль, до якого прив'язується освітня хронологія та успіхи у навчанні, повідомляє пресслужба КМДА.

Також очікують, що платформа дозволить перевести документообіг в електронний формат. Таким чином освітня документація буде захищена від фізичного знищення та доступна в режимі онлайн.

Петро Оленич на презентації освітнього простору
Заступник голови КМДА з питань цифровізації Петро Оленич на презентації оновленого освітнього простору. Київ. 1 березня 2023р. Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

Як розповів Суспільному заступник голови КМДА з питань цифровізації Петро Оленич, нова платформа створена для обміну медіаконтентом і планування навчань для всіх школярів Києва.

"І школярі зможуть займатися і отримувати якісну освіту навіть знаходячись на відстані. Це наш обов'язок як киян забезпечити комунікацію дітей з нами в цей непростий час. Наші освітяни це розуміють і на сьогодні ми змогли отримати саме цей інструментарій, який дозволить дуже швидко і якісно змінити підходи в освітній сфері міста Києва. Це в колаборації з Департаментом освіти", — сказав Петро Оленич.

Впровадження системи передбачає комплексну перепідготовку освітніх працівників, що мають пройти курс з опанування системи.

"Серед переваг єдиного освітнього простору: вдосконалення освітнього менеджменту, автоматизоване формування звітів, моніторинг освітнього процесу та діяльності, доступ до освітнього контенту та якісна взаємодія всіх учасників навіть дистанцій. Процес управління проєктами належить до циклічно замкнутих процесів, у яких важливу роль відіграє зворотній зв’язок, що забезпечує безперервний розвиток і синергетичне самовдосконалення", – наголосив директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко.

Презентація освітньої платформи
Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко. Київ 1 березня 2023. Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

Ще одним інструментом діджиталізації освітнього процесу стануть електронні журнали. Вони матимуть високий рівень захисту інформації та конфіденційність, дистанційну взаємодію усіх учасників освітнього процесу, моніторинг успішності дітей, цілодобовий доступ до статистики відвідування.

Згідно зі статистикою МОН України, із 298 тисяч учнів 46,4% навчаються дистанційно та 61,3 тис. перебувають за межами України, продовжуючи навчання онлайн.

"Сьогодні особливо важливо, щоб освітні процеси витримували виклики сучасного світу та наших реалій. Ми вже бачимо, як саме діджиталізація системи сприяє цьому", —підкреслив амбасадор "Київ Цифровий" Володимир Кличко.

Володимир Кличко
Амбасадор "Київ Цифровий" Володимир Кличко. Київ. 1 березня 2023р. Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

Основним фокусом уваги департаментів наразі є нагальна потреба створити безпечне освітнє середовище у закладах освіти в штатному режимі та надзвичайних ситуаціях. Для цього пріоритетним на 2023 рік буде забезпечення всіма засобами для змішаної форми навчання та наявність безперервного зв’язку і WI-FI в укриттях та бомбосховищах, додали у КМДА.

Читайте також

Заступник голови КМДА з питань цифровізації — про "Київ Цифровий", петиції та зв’язок в укриттях

На початок