Шольц до Китаю: Використайте свій вплив у Москві, аби РФ вивела війська з України

Шольц до Китаю: Використайте свій вплив у Москві, аби РФ вивела війська з України

Олаф Шольц
. Канцлер ФРН Олаф Шольц. Фото: AP

Через рік після своєї "переломної" промови канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив на суверенітеті України, відкинув заклики до мирних переговорів з РФ та закликав Китай використати свій вплив у Москві, аби РФ вивела війська з України.

Про це він сказав під час заяви в уряді на тему "Рік переломного моменту — зміцнення безпеки Німеччини та альянсів, які продовжують підтримувати Україну".

"Ви не створите мир, якщо тут, у Берліні, будете кричати "Ніколи знову" війні — і водночас вимагатимете припинити всі постачання зброї в Україну. Миролюбність не означає підпорядкування більшому сусіду. Якби Україна перестала захищатися, це був би не мир, це був би кінець України", — сказав Шольц.

Канцлер відкинув заклики до мирних переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

"Не можна вести переговори зі зброєю біля скроні — хіба що про власну покору", — сказав він і додав, що нічого не вказує на те, що Путін готовий до переговорів.

Коментуючи позицію Китаю, Шольц закликав Пекін працювати над миром в Україні.

"Мій меседж Пекіну чіткий: використовуйте свій вплив у Москві, щоб натиснути на виведення російських військ. Не постачайте зброю Росії-агресору", — сказав він у Бундестазі.

Канцлер ФРН також підтвердив двовідсоткову мету НАТО, що вимагає збільшення витрат на оборону у федеральному бюджеті.

Шольц пообіцяв допомогу збройній промисловості, щоб вона могла налагодити "постійне виробництво важливої зброї, обладнання та боєприпасів".

"Це вимагає довгострокових контрактів і початкових платежів для нарощування виробничих потужностей. Вам потрібні швидкі, сплановані та ефективні закупівлі озброєнь для бундесверу та інших європейських армій", — сказав він.

Канцлер також запропонував Україні гарантії безпеки з боку союзників на післявоєнний період.

За його словами, уряд Німеччини "допоможе" Україні досягти миру.

"Саме тому ми говоримо з Києвом та іншими партнерами про майбутні зобов’язання України щодо безпеки". Проте такі обіцянки безпеки обов’язково передбачають, що Україна успішно захищається у цій війні", — сказав Шольц.

Після вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року канцлер на спеціальному засіданні Бундестагу 27 лютого заявив: "Ми переживаємо зміну епох, що означає, що світ після нас вже не такий, як світ до нас".

Тоді Шольц оголосив про значні додаткові витрати на армію і створення спеціального фонду для Бундесверу в розмірі 100 мільярдів євро. "Ми повинні будемо інвестувати значно більше в безпеку нашої країни, щоб таким чином захистити нашу свободу і нашу демократію", — сказав він.

Напередодні Шольц заявив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України. Йдеться про снаряди до німецької зброї і "тієї, що походить з класичних запасів, які є у Східній Європі"

Читайте також

"Дракон, що спостерігає". Чи ідуть на зближення Пекін та Москва та що означає китайський мирний план

Макрон і Шольц у Парижі просили Зеленського почати переговори з Путіним — WSJ

На початок