Пограбування етномузею на Полтавщині: відновили розслідування

Пограбування етномузею на Полтавщині: відновили розслідування

Пограбування етномузею на Полтавщині: відновили розслідування
Фото: Едуард Крутько, наслідки крадіжки 2021 рік

Правоохоронці відновили розслідування справи про пограбування етнографічного музею у селі Козубівка Хорольської громади. Про це Суспільному 2 березня повідомила речниця Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук. Крадіжка у закладі сталася майже півтора року тому.

Постанову слідчого про закриття справи скасували в середині лютого цього року, розповіла речниця Полтавської обласної прокуратури Людмила Іващук.

"Керівником Лубенської окружної прокуратури скасовано постанову слідчого про закриття кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого частиною третьою статті 185«Крадіжка з проникненням у приміщення». Санкція статті – від трьох до шести років позбавлення волі. кримінального кодексу України. Матеріали провадження направлені до другого відідлення Лубенського райвідділу поліції для подальшого розслідування", - повідомила Суспільному Людмила Іващук.

Про закриття кримінального провадження щодо крадіжки у музеї засновнику закладу Едуарду Крутьку 10 лютого сповістив його адвокат. У відповіді на запит останнього прокуратура повідомила, що немає складу кримінального правопорушення. Нині, каже Едуард, від адвоката дізнався про поновлення розслідування справи.

"Я намагався бути максимально відкритим із слідчою, постійно телефонував, запитував: "Що там зі справою? Які новини?". Мені нічого не говорили. Оскільки крадіжка відбулася вже давно, слідча могла подати запит через суд щодо доступу до мережі зв'язку від операторів. І могла отримати доступ, щоб побачити, які телефони в тому периметрі в той час були на зв'язку. Але як повідомив мені адвокат, такого також не зробили", - повідомив Суспільному засновник музею Едуард Крутько.

Що відомо

  • Пограбування музею відбулося 5 вересня 2021-го року, але публічно про це повідомив засновник музею через два тижні.
  • Етнографічний музей "Древо" у селі Козубівка Едуард Крутько заснував 2017-го року.
  • У ньому було близько тисячі експонатів із Полтавщини, ще деякі передали благодійники з інших областей. Це речі побуту, церковні предмети, одяг, яким переважно більше сотні років.

Читайте також

На початок