На Львівщині виявили мутацію коронавірусу Omicron XBB.1.5

На Львівщині виявили мутацію коронавірусу Omicron XBB.1.5

На Львівщині виявили мутацію коронавірусу Omicron XBB.1.5
Pixabay

На Львівщині виявили мутацію варіанту Omicron XBB.1.5 коронавірусу. Мутацію у пацієнтів підтвердили за результатом секвенування у Референс-лабораторії Центру громадського здоров`я. Також новий штам виявили на Черкащині. Про це повідомили у Центрі громадського здоров`я.

Першого пацієнта із таким штамом виявили на Сумщині. Тепер Omicron XBB.1.5 зафіксували у ще п`яти областях, серед них — Львівщина.

"Нагадую, що попри властивість штаму Omicron переноситься пацієнтами легше, проте він має здатність передаватися швидше. Аби захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення. Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше", — каже керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко.

Епідеміологи радять вакцинуватися. За словами керівника відділу імунізації ЦГЗ Андрія Пашинного, Перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти.

"Доступна та безоплатна вакцинація проти COVID-19 — це найбільш ефективний методом запобіганню тяжких наслідків захворювання. Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей віком від 5 років", каже Андрій Пашинний.

Читайте також

Вакцинація від COVID-19. На Львівщині другу бустерну дозу отримали 1300 людей

На Львівщині упродовж тижня від COVID-19 померли четверо людей

На початок