Видалили 10% легені. У Львові прооперували дворічного хлопчика з пневмонією

Видалили 10% легені. У Львові прооперували дворічного хлопчика з пневмонією

Видалили 10% легені. У Львові прооперували дворічного хлопчика з пневмонією
Фото: Перше ТМО

У Львові медики видалили 10% правої легені дворічному хлопчику. У дитини була пневмонія. Хлопчика місяць лікували у реанімації. Історію лікування дворічного Максима розповіли у Першому медоб'єднанні Львова.

До дитячої Лікарні Святого Миколая дворічного Максима привезла мама. Вона розповіла, що дитина стала млявою та почала задихатися. Під час обстеження хлопчика лікарі діагностували пневмонію. Хвороба вразила 30% легень.

Стан ускладнювала грибкова інфекція, яка не піддавалася лікуванню антимікробними засобами.

"Інфекція агресивно руйнувала праву легеню дитини. Гній роз’їдав частину органа, частину грудної стінки всередині та шкіру зовні. Зрештою, Максим потрапив у реанімацію. 30 діб хлопчик дихав завдяки апарату штучної вентиляції легень. Йому встановили дренажі, які виводили гній з організму", — розповіли у медзакладі.

Зрештою хірурги вдалися до операції. Дитину оперували малоінвазивно, тобто через маленький розріз. Хірурги видалили гнійне вогнище з плевральної порожнини. Стан Максима стабілізувався, однак ненадовго.

"Інфекція продовжувала руйнувати його легеню. Стало зрозуміло: радикальної операції не уникнути — потрібно видаляти нижню частину органа. Це 10% легень", — зазначили у медзакладі.

Після операції стан дворічного Максима покращився. Невдовзі дитину виписали додому.

Читайте також

У Львівському перинатальному центрі виходили найменшого пацієнта в історії закладу

Одужав та виписався: хлопчик з Волині, якого лікували у Львові від лейкемії, поїхав додому

На початок