Відеофіксація уроків: чому виникла потреба та коли це можуть реалізувати в Україні

Відеофіксація уроків: чому виникла потреба та коли це можуть реалізувати в Україні

Ексклюзивно
Відеофіксація уроків: чому виникла потреба та коли це можуть реалізувати в Україні
Фото: Суспільне Рівне

Ідею запровадження відеофіксації освітнього процесу обговорюють депутати Верховної ради України. Про це повідомила заступниця голови комітету Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.

В етері телемарафону Суспільне. Спротив народна депутатка розповіла, яку роботу мають провести, перш ніж втілити ідею у законопроєкт. Експерт з освітніх питань, засновник Всеукраїнської освітньої компанії ЗНО Setstud Олександр Кондратюк зауважив, що відеофіксація доречна під час онлайн-навчання, з метою оцінювання якості.

Чому про це говорять

Питання запровадження відеофіксації освітнього процесу обговорили нардепи на засіданні підкомітету у справах сім'ї та дітей профільного комітету. Це лише початок дискусії щодо проблеми, яка існує в освітньому процесі, зазначила нардепка, заступниця голови комітету Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич.

"Свого часу ми прийняли чимало законів і підзаконних актів, які стосуються явищ булінгу та мобінгу, тобто насилля, яке подекуди зустрічається в школах. Відразу наголошу, що це явище не є типовим, воно не є масовим, але подекуди воно зустрічається і власне каталізатором цієї дискусії стала ситуація, яка, напевно, з'явилася в багатьох інформаційних виданнях – це коли працівники певного закладу освіти збиткувалися зі школярів", – зазначила депутатка.

Вона зазначила, що прояви насилля та дискримінації можуть стосуватися як вчителів, так і учнів. Відтак, аби запобігти цьому – і відбулася дискусія щодо відеоспостереження у школах із залученням фахівців:

"Нам важливо зважити усі складові цього процесу щодо законодавства – якщо ми це ухвалимо, що ми порушуємо. Йдеться про порушення персональних даних як школярів, так і вчителів. Наступне, що потягне за собою, це великі фінансові видатки на обладнання відеоспостереження. Відповідно – на кого ляжуть ці видатки, чи на місцеве самоврядування, чи державу. Тобто треба порахувати і фінансову складову, далі передбачити ще й інші аспекти, які були озвучені як правниками, так і освітянами".

Говорити про ініціювання законопроєкту можна буде лише після фахової та суспільної дискусії, зазначила Ірина Констанкевич, а це в умовах війни забезпечити неможливо.

"Коли ми будемо володіти уже усіма аналітичними матеріалами, матеріалами проведених соціологічних опитувань, коли ми зберемо увесь цей матеріал – ми тоді будемо готові, спираючись на іноземний досвід, на вітчизняні потреби, на думку фахівців широкого спектру, підготувати цей законопроєкт", – уточнила нардепка.

Що каже експерт

Відеофіксація доцільна лише в умовах онлайну, вважає експерт з освітніх питань Олександр Кондратюк.

"Онлайн має ряд недоліків, так і ряд переваг. Якщо ми говоримо про недоліки, це, наприклад, відсутність соціального фактору, можливості спілкуватися з дітьми, одне з одним. Але якщо говорити про його переваги, то це, наприклад, можливість зафіксувати уроки і проводити врешті-решт акредитації викладачів не на основі ефемерних поїздок з підняття кваліфікації", – зауважує він.

Проведення акредитації саме на основі записів занять – це хороша аналітика, можливість підняти якість навчання і використання переваг дистанційки. Внаслідок цього можна оживити дистанційне навчання, вважає експерт, але за умови, якщо ці записи оцінюватимуть.

"Але це лише в умовах онлайну. Якщо ми говоримо про встановлення камер в школі для протидії булінгу і так далі – це є така певна проблема. Але насправді 90% її лежить в тому, що просто викладачі і діти між собою не ладнають. Тому що система побудована вкрай криво, не релевантно сьогоденню, вона не змінювалася ніколи, за часів незалежності якісно не було проведено жодної реформи, крім ЗНО. Тому діти розуміють, що на 50% абсурдно те, що вони вивчають, викладачі не можуть це донести", – вважає Олександр Кондратюк.

Читайте також

  • Індексація пенсій у 2023 році: на скільки й кому збільшать виплати та чи збережуться компенсації
  • СБУ затримала російського диверсанта, який хотів підірвати об’єкт транспортної інфраструктури Рівного
  • "Хотів хорошого життя": у Рівному судитимуть чоловіка, який не оплатив послуги готелів та ресторанів
  • Підприємицю підозрюють в махінаціях на закупівлі обладнання для Рівненської АЕС
  • "Котики Перемоги" в театрі ляльок, щоб підтримати ЗСУ: в Рівному діє перша виставка Кота Інжира

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок