Пологи в укритті і під час тривоги: як це відбувається в перинатальному центрі у Рівному

Пологи в укритті і під час тривоги: як це відбувається в перинатальному центрі у Рівному

Пологи в укритті і під час тривоги: як це відбувається в перинатальному центрі у Рівному
Фото: Суспільне Рівне

У Рівненському обласному перинатальному центрі з початку повномасштабної війни лікарі прийняли понад десять пологів у сховищі. 27 лютого під час повітряної тривоги вперше народилося немовля в іншому укритті центру, де зробили ремонт.

Головна лікарка закладу Вікторія Єнікеєва в етері Суспільне. Спротив розповіла про умови нового укриття та як загалом жінки реагують на пологи під час повітряних тривог.

З початком повномасштабної війни Росії проти України в обласному перинатальному центрі у підвальному приміщені облаштували укриття для пацієнтів та медперсоналу. Є там і пологовий зал.

"Умови того підвального приміщення, звичайно, не відповідали усім нормам. Там не було вентиляції, водопостачання, потрібної каналізації. Ми звернулися до ОВА з проханням розглянути це питання. Можливо, фінансування і створення сучасного укриття, яке відповідає всім санітарним нормам, де можливо було надавати якісну допомогу", — розповіла директорка обласного перинатального центру.

Перші пологи під час війни у сховищі відбулися 26 лютого 2022 року. Упродовж року під час повітряної тривоги лікарі прийняли ще десяток пологів. Вікторія Єнікеєва каже, що, крім прийняття пологів, важливо надати допомогу новонародженим, особливо недоношеним дітям.

"Дуже часто пацієнти відмовлялися евакуюватися під час тривоги в укриття, але медичний персонал переконував їх. У новому укритті площею 166,5 квадратних метрів, створені відповідні умови для повноцінної медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям і новонародженим. Якщо брати санітарні норми по 1,5 квадратного метра, то сховище вміщує до ста людей, але реально може прийняти до 150 чоловік", — зазначила лікарка.

В укритті облаштовуваний пологовий зал з операційною, кімнатою інтенсивної терапії новонароджених та місцем для відпочинку вагітних.

"Пологовий зал оснащений усім сучасним обладнанням. Є киснева станція, яка дозволяє провести операційне втручання. Є апарат штучної вентиляції легенів для вагітних породіль. При народженні дитинки є можливість надати реанімаційну допомогу. Пологовий зал оснащений фетальним монітором, який дозволяє слідкувати за станом плода у роділлі. Ще є дефібрилятор. Тобто повний арсенал медичного обладнання, який може надати допомогу", — пояснює директорка перетинального центру.

Умови старого та нового укриття: у Рівному під час війни в сховищі перинатального центру народили понад десять жінок
Фото: Суспільне Рівне

У відділенні інтенсивної терапії для новонароджених можна надати допомогу для восьми немовлят, також встановлені апарати штучної вентиляції легень та інкубатори для недоношених дітей, зазначила Вікторія Єнікеєва:

"Є дві палати. Одна інтенсивної терапії, де можуть перебувати жінки до того моменту, коли вони поступлять вже в родзал чи в операційну при потребі. Є санвузол з холодною та гарячою водою. Є невеличкі приміщення, де можна приготувати чай, каву, є запас харчів при необхідності. В основному приміщенні пацієнти та медичний персонал можуть перебувати під час повітряної тривоги".

Умови старого та нового укриття: у Рівному під час війни в сховищі перинатального центру народили понад десять жінок
Фото: Суспільне Рівне

Жінки, які народжують в укритті, не мають сильного страху, хоч і розуміють всі ризики повітряної тривоги, говорить директорка центру.

"Я хочу сказати, що ті жінки, які народили в укритті, навіть у старому, вони спочатку не хотіли перебувати в сховищі. Потім, коли вже народили, вони казали, що їм було комфортно з нашим медичним персоналом і ніяких страхів під час пологового процесу не було. Емоційний стан, він обумовлений загальним станом нашого населення, який постійно перебуває в такій ситуації, коли готується у будь-який момент до оголошення повітряної тривоги й з тими наслідками, які можуть за собою нести", — розповідає головна лікарка медзакладу.

Що відомо

  • У Рівненському обласному перетинальному центрі під час повітряної тривоги 27 лютого в оновленому сховищі вперше народилось немовля. Мати новонародженої дівчинки Ольга Яцута розповіла, що пологи пройшли швидко і народжувати в таких умовах було комфортно.

Читайте також

  • СБУ затримала російського диверсанта, який хотів підірвати об’єкт транспортної інфраструктури Рівного
  • "Хотів хорошого життя": у Рівному судитимуть чоловіка, який не оплатив послуги готелів та ресторанів
  • Підприємицю підозрюють в махінаціях на закупівлі обладнання для Рівненської АЕС
  • "Котики Перемоги" в театрі ляльок, щоб підтримати ЗСУ: в Рівному діє перша виставка Кота Інжира

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок