У Рівному в оновленому укритті перинатального центру вперше народилось немовля. Як це було

У Рівному в оновленому укритті перинатального центру вперше народилось немовля. Як це було

У Рівному в оновленому укритті перинатального центру вперше народилось немовля. Як це було
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному під час повітряної тривоги 27 лютого в оновленому сховищі обласного перинатального центру народилась дівчинка. Це перша дитина, яка з'явилася на світ в укритті після його ремонту. Породілля Ольга Яцута розповіла Суспільному, як було народжувати в таких умовах.

У родини Ольга та Роман Яцути під час ранкової повітряної тривоги 27 лютого в укритті обласного перинатального центру народилася донька. Вперше лікарі закладу приймали пологи у відремонтованому сховищі. Це додаткове укриття у медзакладі, у якому облаштовуваний пологовий зал з операційною, кімнатою інтенсивної терапії новонароджених та місцем для відпочинку вагітних.

"Ми піднялися на четвертий поверх, мене розмістили у допологову палату, я вже готувалася. А потім почалася знову тривога і вирішили спускатися в укриття. Були такі сильні потуги. Тривога закінчилася, а я ще не народила. Але вже пологова діяльність почалася і ми прийняли рішення, що будемо вже там народжувати. Пологи пройшли швидко. Було комфортно, тобто не відчувалася, що це було у бомбосховищі", — говорить породілля Ольга Яцута.

Народила у сховищі
Фото: Суспільне Рівне

Дівчинку планують назвати Анною, вона народилась з вагою 3 240 грамів та зростом 50 сантиметрів.

"Коли розпочалась тривога, мені жінка написала, що ми спускаємось в бомбосховище. Подумав: «Спускаються, бо там же усі вагітні. Безпека — найголовніше». Я навіть не розумів, що зараз там відбувається. І після того, як закінчилась тривога, мені жінка відправляє фотографію. Каже: «Ми вже все, ми народили», — розповідає батько дитини Роман Яцута.

Народила у сховищі
Фото: Суспільне Рівне

Стати батьками Ольга та Роман планували давно, особливо це бажання посилилось під час повномасштабної війни.

"Цілу ніч я ходив з думками біля дитини: невже, невже є вона. Довгоочікувана просто дитина. Я надіюся, що скоро буде мир. Нашим жінкам, які народжують під час війни, обстрілів, це психологічно тяжко. Коли жінка відчуває, що вона в безпеці — це найголовніше", — говорить Роман Яцута.

Лікарі перетинального центру вже приймали десятки пологів у сховищі, однак в іншому укритті, згадує головна лікарка закладу Вікторія Єнікеєва:

"Відбулись пологи без ускладнень. На сьогодні мама і дитина у задовільному стані. Якщо все буде добре, то завтра додому. У нас сьогодні, якщо фізіологічні пологи без ускладнень, то дві доби й жінки виписуються".

Народила у сховищі
Фото: Суспільне Рівне

Народила у сховищі
Фото: Суспільне Рівне

Ремонт у додатковому укритті обласного перинатального центру завершили 24 лютого 2023 року. Зі слів головної лікарки, сховище вміщує орієнтовно 150 людей.

Читайте також

  • Зіткнулись легковик і вантажівка: біля Рівного смертельна ДТП
  • На Рівненщині директорку будфірми підозрюють у присвоєнні 1,9 млн грн під час ремонту мосту
  • Трактором пошкодив оборонні фортифікаційні споруди: на Рівненщині чоловіка судитимуть за хуліганство
  • На Рівненщині викрили посередника у схемі продажу гуманітарної допомоги військовим. Що це за справа

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок