Понад 750 мешканців. Як живуть переселенці у модульному містечку у Львові

Понад 750 мешканців. Як живуть переселенці у модульному містечку у Львові

Понад 750 мешканців. Як живуть переселенці у модульному містечку у Львові
Фото: Суспільне Львів

Місяць тому Львові відкрили четверте модульне містечко. Двоповерхові будиночки розраховані на 1400 людей. Зараз там проживає більше 750 переселенців. Це ті люди, які раніше жили в інших трьох модульних містечках. Про це Суспільному розповів адміністратор модульного містечка Віктор Габітов.

Світлана Нянько на кухні у модульному містечку пече булочки для своїх дітей. У неї їх восьмеро, найменшому — 6 років. Жінка переїхала з Бахмута у перші дні повномасштабного вторгнення у березні 2022 року. Спочатку Світлана виїхала у Чехію, а через півроку вирішила повернутися в Україну. Тепер живуть у модульному містечку у Львові. А найстарша донька залишилась в Краматорську, там вона волонтерить.

"Вже не було сил, тому що бойові дії йшли і діти лякалися, маленька дитина лякалася і нам довелося виїхати. Там ситуація дуже важка на цей момент. Там люди, я не знаю, як вони без світла, без води, без газу, дуже зараз важка ситуація, дуже", — каже переселенка Світлана Нянько.

модульне містечко
Переселенка Світлана Нянько. Фото: Cуспільне Львів

Аліна — ще одна мешканка модульного містечка. Жінка, її троє дітей та дядько, який має інвалідність, евакуювались з міста Оріхів Запорізької області. Виїхали під обстрілами рік тому. З собою взяли мінімум речей, лише те, що можна було нести.

"Обстріли були і в підвалах сиділи, ховались, тому що постріли сильні, літали ракети, не було продуктів у магазинах, все закрито. Все розкупили: дитяче харчування, памперси, все. Довелося виїжджати", — каже переселенка Аліна Березняк.

модульне містечко
Переселенка Аліна Березняк. Фото: Суспільне Львів

Зараз у цьому містечку живе понад 750 переселенців. Сюди переїхали мешканці трьох інших модульних містечок.

"Це містечко відрізняється тим, що воно гуртожиткового типу. І вся інфраструктура є тут у корпусі. Людина коли йде в душ, в туалет, в кухню, в пральню, все відбувається всередині цього будинку, не має потреби виходити на вулицю", — каже адміністратор модульного містечка Віктор Габітов.

модульне містечко
Фото: Суспільне Львів

Модульне містечко на Сихові складається з восьми двоповерхових будинків, у кожному є 22 кімнати, дитяча кімната, пральня, душ та кухня.

"Кожна кухня обладнана холодильником, мікрохвильовкою, чайники, плитки, пральні і сушарні машини. Мешканці тут готують. Вони забезпечені одним харчуванням, тобто обідом, а — решта власним коштом. От мешканці готують, а ми надаємо усі засоби", каже адміністратор модульного містечка Віктор Габітов.

Ці модульні будиночки надав польський уряд. Їх облаштуванням займалася міська влада.

Читайте також

На Львівщині облаштовують ще одне модульне містечко для переселенців

Близько 150 тисяч внутрішньо переміщених українців досі мешкають у Львові

Від початку повномасштабного вторгнення понад 380 тисяч людей евакуювалися на Львівщину потягами

На початок