Хмельничанка вимагає, аби їй відновили пошкодження у квартирі

Хмельничанка вимагає, аби їй відновили пошкодження у квартирі

Хмельничанка вимагає, аби їй відновили пошкодження у квартирі
Фото: Суспільне Хмельницький

Десять місяців жителька Хмельницького Наталія Дорчинець не може зобов’язати управляючу муніципальну компанію "Центральна" відновити їй ремонт у квартирі, який пошкодили через несправний дах. Жінка розповіла, що 25 квітня 2022 року після сильного дощу в неї затопило квартиру, яка розташована на останньому поверсі п’ятиповерхівки. Міська влада в червні того ж року взяла на себе зобов’язання відновити ремонт, але цього досі не зроблено.

Про це Суспільному розповіла жителька Хмельницького Наталія Дорчинець.

Мешканка квартири Наталія Дорчинець розповідає, її квартиру на останньому поверсі п’ятиповерхівки і раніше, до ремонту, затоплювало через слухове вікно на даху.

"Постійно чорно було і грибок був. І ми його виводили, сушили, постійно двері відкривали, коли літня погода", — розповідає Наталія Дорчинець.

Квартиру хмельничанки на останньому поверсі п’ятиповерхівки часто затоплювало через слухове вікно на даху
Квартиру хмельничанки на останньому поверсі п’ятиповерхівки часто затоплювало через слухове вікно на даху. Фото: Суспільне Хмельницький

В лютому, минулого року, каже жінка, кількарічний ремонт закінчили. 25 квітня, після сильного дощу, квартиру затопило.

"Через це віконце, аварійне, до нас затікала вода. Цілу ніч просто на цю стелю текла вода. Це був другий день Пасхи. Ми звернулись в УМК "Центральна", — розповідає Наталія Дорчинець.

Після кількох безрезультатних звернень до комунальників, говорить жінка, звернулась до Департаменту інфраструктури міста. Після обстеження помешкання, в червні, їй надали письмову відповідь, в якій зобов’язали УМК "Центральну" відшкодувати кошти та відновити ремонт.

У Департаменті інфраструктури міста після обстеження зобов’язали УМК "Центральну" відшкодувати жінці кошти та відновити ремонт
У Департаменті інфраструктури міста після обстеження зобов’язали УМК "Центральну" відшкодувати жінці кошти та відновити ремонт. Фото: Суспільне Хмельницький

"Гроші, 844 гривні, нам повернули за рахунок квартплати, а пошкоджений ремонт ніхто не відновив. І ми чекали-чекали. З жовтня ми просто перестали платити квартплату, поки не буде відновлено пошкоджений ремонт", — каже мешканка квартира.

Через несплату з жовтня Управляюча муніципальна компанія надсилає попередження про відключення електрики та водопостачання. Власниця квартири говорить, консультувалась із "Водоканалом" та "Обленерго" і з того дізналась, що такі листи-попередження є неправомірними.

"Я телефонувала на гарячу лінію, розказала свою ситуацію, що ЖЕК мені погрожує відключити в моїй квартирі воду та світло. Мені сказали на гарячій лінії, що вони не мають права, оскільки в нас немає заборгованості і в нас контракт підписаний з ними, а не з ЖЕКом", — каже жінка.

Директор управляючої муніципальної компанії "Центральна" Ігор Білокриницький давати коментар відмовився, проте взяв контакти і сказав, що зателефонує в інший день. Заступниця директора Департаменту інфраструктури міста Наталія Вітковська в коментарі Суспільному сказала – комунальники готові в будь-який час прийти й відновити ремонт.

"Коли дасть доступ сьогодні мешканка до квартири. Скажу одразу, люди, які проводять відновлювальні роботи, мають спеціальну форму і роззуватися під дверима квартири вони не будуть", — розповідає Наталія Вітковська.

Наталія Дорчинець каже, комунальники до неї не приходили.

"Наталія Вітковська приходила з Ігорем Білокриницьким, своїм підлеглим. Я запропонувала одягнути тапочки або бахіли. Вона обрала і одягнула на ноги бахіли. А Білокриницький сказав: "У вас килимів нема, я не буду роззуватися". Я йому запропонувала бахіли, він не захотів", — розповідає Наталія Дорчинець.

Адвокат Андрій Місяць говорить, власниця квартири має право подати до суду.

"Цивільний кодекс України чітко передбачає, що шкода зобов’язана бути відшкодована особою, яка її заподіяла. Якщо ця особа не доведе, що заподіяння шкоди сталося не за її вини. Якщо не сплачена квартирна плата, воду чи світло відключити не можуть. Бо це різне. Квартплата – це за експлуатацію. Вода – це одна організація, світло – це інша організація", — розповідає Андрій Місяць.

Читайте також

  • На Хмельниччині зросла кількість пожеж: в чому причина
  • Проскурів у листівках. У Хмельницькому експонуються листівки старого міста
  • У Кам'янці-Подільському стартує програма навчання для молодих підприємців
  • Родина зі Слов'янська, яка оселилась на Хмельниччині, виготовляє солодощі для ЗСУ

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок