"Храм був зачинений". У селі на Буковині загиблого військового відспівали на вулиці

"Храм був зачинений". У селі на Буковині загиблого військового відспівали на вулиці

"Храм був зачинений". У селі на Буковині загиблого військового відспівали на вулиці
Скріншот з відео. Джерело: facebook / Роман Грищук

У Задубрівці Чернівецької області загиблого військового Василя Катана відспівали біля церкви — храм був зачинений. Тесть полеглого бійця просив священника УПЦ відчинити храм, щоб капелан ПЦУ міг відспівати загиблого там. Але після спілкування з односельцями змінив думку.

Про це у коментарі Суспільному розповів місцевий священник УПЦ Віталій Дуров.

У Задубрівці одна церква й дві релігійні громади: УПЦ та ПЦУ. Ключі від храму в УПЦ, капелан ПЦУ в цій церкві не служить. Щоб організувати похорон Василя Катана, напередодні в громаді створили робочу групу з представників УПЦ, ПЦУ, старости й військових.

За словами священника ПЦУ Назарія Гагалюка, священник УПЦ Віталій Дуров не погодився, щоб Василя Катана відспівали у церкві, оскільки й інших військових, як парафіян УПЦ, так і ПЦУ, також відспівували біля храму, а не всередині.

"До нас везуть ще одного загиблого воїна — Віктора Буряковського. Коли він приїжджав у село на різдвяні свята, то заповів, щоб у разі загибелі, його відспівали на вулиці. Тому й іншого військового, Василя Катана, теж ховали на вулиці", — розповів священник УПЦ Дуров.

Дуров каже, що батько дружини бійця спочатку просив відкрити храм, але потім він вирішив проводити похорон на подвір'ї, щоб уникнути можливих провокацій.

"На робочій групі запитання було від наших АТОвців, чи ви проти, бо спочилий раб божий Василь загинув за Україну. І ті сказали, що ми не проти, але треба порадитися з людьми, які в церкві. Тесть спочилого теж пішов на вечірню службу, щоб попросити їх. Вони не дійшли згоди, тесть хотів стати перед батюшкою на коліна, щоб його зятя занесли до церкви. Громада УПЦ переконувала його, що не треба, ми шануємо вашого зятя, він Герой. Тому вийшло як вийшло", — каже священник ПЦУ Назарій Гагалюк.

Що відомо

  • 28 лютого священник ПЦУ Роман Грищук опублікував у Facebook допис, у якому розповів, що загиблого Василя Катана не дозволили відспівати в храмі.
  • Релігійна громада у Задубрівці була однією з перших, хто перейшов до Православної Церкви України. Збори відбулись на початку 2019 року. Після перереєстрації статуту релігійна громада ПЦУ заявляла, що їм перешкоджають проводити службу в храмі. У травні 2021 року релігійна громада ПЦУ виграла суд про законність переходу.
  • Священник УПЦ Віталій Дуров розповів Суспільному, що судові процеси тривають, і останні два рішення суду на користь Української православної церкви

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

На початок