Президентка Угорщини закликала парламент погодити вступ Фінляндії і Швеції до НАТО

Президентка Угорщини закликала парламент погодити вступ Фінляндії і Швеції до НАТО

Каталін Новак
Президентка Угорщини Каталін Новак. Фото: АР

Глава Угорщини Каталін Новак закликала депутатів угорського парламенту якнайшвидше ратифікувати вступ Фінляндії та Швеції до Північноатлантичного альянсу.

Про це вона написала у Facebook.

"Парламент сьогодні починає обговорення вступу Швеції та Фінляндії до НАТО. Деякі вважають, що це просте технічне питання", — написала Каталін Новак.

Вона вважає, що це складне рішення з серйозними наслідками, тому його необхідно ретельно обдумати.

"Моя позиція чітка: у нинішній ситуації приєднання Швеції та Фінляндії є виправданим. Я вірю, що Національна асамблея прийме мудре рішення якомога швидше", — йдеться у дописі президентки Угорщини.

1 березня в угорському законодавчому органі стартують дебати щодо вступу Швеції та Фінляндії в НАТО. Голосування щодо схвалення заявок двох країн очікується у другій половині березня.

Вступ Швеції та Фінляндії до НАТО

Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до НАТО знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі наголосили, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.

Туреччина 28 червня погодилася підтримати вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Три країни підписали спільний меморандум за підсумками перемовин у Мадриді, а вже наступного дня на саміті в Мадриді країни НАТО офіційно "запросили" Фінляндію та Швецію стати членами Альянсу.

Станом на сьогодні лише дві з 30 країн Альянсу — Угорщина і Туреччина, ще не ратифікували їхні заявки.

Читайте також

Фінляндія може розглянути вступ до НАТО без Швеції — Гаавісто

Україна стане членом НАТО — Столтенберг

Угорщина не буде блокувати проведення зустрічей Комітету Україна-НАТО. Але є умова

На початок