У Семенівській ТГ на Полтавщині демонтували погруддя Івану Мічуріну

У Семенівській ТГ на Полтавщині демонтували погруддя Івану Мічуріну

У Семенівській ТГ на Полтавщині демонтували погруддя Івану Мічуріну
Фото: Facebook-сторінка Олега Пустовгара

У селі Веселий Поділ Семенівської громади демонтували погруддя російському біологу Івану Мічуріну. Про це Суспільному 1 березня повідомив заступник Семенівського селищного голови Юрій Стеценко.

За його словами, демонтажні роботи провели за ініціативи Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті.

"Звеличений Йосипом Сталіним російський біолог і селекціонер-помолог, уродженець Рязанської губернії Росії ніяк не пов’язаний з історією Семенівської громади. Завжди вітав усі кремлівські ініціативи і схвалював ідеологічні рішення компартійних з’їздів. 1931-го Івана Мічуріна нагородили орденом Леніна", – повідомив у Facebook регіональний представник Українського інституту нацпам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Рішення про демонтаж ухвалили на засідання виконкому Семенівської селищної ради. Погруддя перебуватиме на території комунального підприємства «Комунальник», яке демонтувало його. Надалі бюст планують передати до музею, повідомив Стеценко.

Що відомо

  • Мічурін Іван — російський біолог автор багатьох сортів плодово-ягідних культур.
  • У квітні 2015-го року в Україні узаконили процес декомунізації, коли Верховна Рада ухвалила відповідний пакет законів. Згідно з ними, всі paдянські нaзви потрібно змінити, а символіку – демонтувати.

Читайте також

На початок