У Хоролі на Полтавщині демонтували погруддя Іванові Третяку

У Хоролі на Полтавщині демонтували погруддя Іванові Третяку

У Хоролі на Полтавщині демонтували погруддя Іванові Третяку
фото: Полтавський офіс УІНП

У місті Хорол 25 лютого демонтували погруддя радянському військовому діячеві Іванові Третяку. Про це Суспільному розповів регіональний представник Українського інституту нацпам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

За його словами, демонтажні роботи провели на виконання розпорядження начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна. Згідно з документом, прибрати погруддя мали до 1 березня.

Рішення про демонтаж ухвалили на сесії Хорольської міської ради 22 лютого. Погруддя передали до Хорольського краєзнавчого музею. Демонтаж виконали працівники комунального підприємства "Комунсервіс", розповіли Суспільному у Хорольській міській раді.

Що відомо

  • Іван Третяк народився 20 лютого 1923-го року у селі Мала Попівка Хорольської громади. Він обіймав керівні посади в Комуністичній партії та вищих органах державної влади СРСР.
  • У квітні 2015-го року в Україні узаконили процес декомунізації, коли Верховна Рада ухвалила відповідний пакет законів. Згідно з ними, всі paдянські нaзви потрібно змінити, а символіку – демонтувати.

Читайте також

Перейменування та демонтаж: що відомо про деколонізацію на Полтавщині за рік повномасштабної війни

На початок