У Жовкві завершують реставрацію церкви-пам'ятки ЮНЕСКО

У Жовкві завершують реставрацію церкви-пам'ятки ЮНЕСКО

У Жовкві завершують реставрацію церкви-пам'ятки ЮНЕСКО
Фото: Суспільне Львів

У дерев’яній церкві Пресвятої Трійці, яку спорудили 1720 році у Жовкві, завершили зовнішні реставраційні роботи. Храм є у списку Культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це Суспільному розповів завідувач відділу Львівської національної галереї мистецтв Євген Янушевич.

Церкву почали відновлювати чотири роки тому, але через брак фінансування роботи призупинили на два роки. А наприкінці минулого року на відновлення церкви виділили 10 з половиною мільйонів гривень з держбюджету. За ці гроші завершили зовнішні роботи з реставрації церкви. У храмі повністю замінили дерев’яну покрівлю.

"Основним елементом в цій нашій церкві Святої Трійці дерев'яний дах, він покритий гонтом. Карпатські майстри вміють його виготовляти. А пізніше він вже тут проварювався в розчині оліфи і масла — кип'ятився гонт. Щоб він увібрав цей розчин для того, щоб він довше зберігався на даху", — каже завідувач відділу Львівської національної галереї мистецтв Євген Янушевич.

У Жовкві завершують реставрацію дерев'яної церкви
Фото: Суспільне Львів

Окрім перекриття, реставратори замінили деякі дерев’яні балки та дошки.

"Церква збудована на кам'яному фундаменті, на якому стоять величезні дубові балки. І вони не замінювалися, стіни, які тут вибудовані вони теж того віку. Основа залишилася теж, яка було 300 років тому", – каже завідувач відділу Львівської національної галереї мистецтв Євген Янушевич.

У Жовкві завершують реставрацію дерев'яної церкви
Фото: Суспільне Львів

Реставрацію церкви ззовні уже завершили. Тепер реставратори перейшли до робіт всередині.

"На даний час ми закріплюємо основу, підрівнюємо, щоб поставити іконостас. Тобто вже перейшли на внутрішні роботи", – каже реставратор Костянтин Окопний.

У Жовкві завершують реставрацію дерев'яної церкви
Фото: Суспільне Львів

Відновленням церкви займається Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького. Цей храм передали Галереї два роки тому.

"З огляду на вік, з огляду на те, що вона дерев’яна відбувається природне знищення матеріалу. Вона була частково розібрана, підготовлена до реставрації. Іконостас перебуває в реставрації. На кінець минулого року, року тяжкого, року війни, все таки Міністерство культури України знайшло гроші для того, щоб завершити принаймні на якомусь етапі реставрацію цієї пам’ятки", – каже генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв.

Завершити реставрацію дерев’яної церкви планують у 2023 році. Після цього церкву відкриють для відвідувачів, а також там відновлять Богослужіння.

Читайте також

У церкві на Львівщині реставратори знайшли розписи ХІХ століття

На Львівщині планують відновити костел Святого Валентина

На початок