Росіяни контролюють 41 акціонерне товариство в Україні — Опендатабот

Росіяни контролюють 41 акціонерне товариство в Україні — Опендатабот

Російський прапор на фоні годинника
Російський прапор. Фото: Уніан

Через рік повномасштабного вторгнення Росії в Україні все ще є бізнеси, які контролюються росіянами. Йдеться про 41 акціонерне товариство, яке належить власникам з РФ. Серед них такі компанії, як Укренергоатом, Вімм-Білль-Данн Україна та декілька банків.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними "Опендатабот".

"Опендатабот перевірив реєстр акціонерів та виявив, що частки у 41 акціонерних товариствах належать власникам з РФ. Лише 9 з цих компаній знаходяться у стані припинення або банкрутства – а решта продовжує працювати на території України", — йдеться у повідомленні.

В Україні зареєстровано майже 12 тисяч акціонерних товариств, проте інформацію про власників та бенефіціарів, тобто людей, які утримують пакети акцій й отримують прибуток, є не про всіх. Так, за останній звітний період — йдеться про 2021 рік — є дані про утримувачів акцій щодо 6346 компанії.

"Серед компаній, що контролюються громадянами РФ, такі бізнеси, як банк "Форвард", "Укренергоатом", "Укргазпром", "ВТБ банк", "Глорія Джинс", "Запоріжгідросталь". Є навіть наукові установи — Науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут атомного та енергетичного насособудування та Український науково-дослідний проектно-конструкторський та технологічний інститут трансформаторобудування", — йдеться в повідомленні.

"Опендатабот" зазначає, що з 41 компанії, інформація про які є у реєстрі акціонерів, два бізнеси не наявні у Єдиному державному реєстрі.

Нові санкції проти Росії

24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну США в координації з G7 оголосили про запровадження нових санкцій проти Росії. Про це йдеться у повідомленні Мінфіну США.

Санкції запроваджено проти металургійного та гірничодобувного секторів економіки РФ, а також проти 22 фізичних осіб та 83 організацій. Також під санкції потрапили 11 банків РФ.

Масштабний пакет санкцій також охоплює компанії та фірми у технологічному та електронному секторах Росії, пов’язаних насамперед із виробництвом, закупівлею й застосуванням високотехнологічного обладнання та електронних чипів. До цього переліку включені понад два десятки організацій та фізичних осіб.

Під нові санкції США потрапили російські міністри, зокрема глава Міненерго Микола Шульгінов, міністр культури Ольга Любимова, міністр спорту Олег Матіцин, міністр праці Антон Котяков, віце-прем'єрки РФ Тетяни Голікової та голова МНС Олександр Куренков. США також запровадили санкції проти російської пропагандистки Ольги Скабеєвої.

Читайте також

США запровадили нові санкції проти РФ: Хто потрапив у "чорний список"

Російські олігархи втратили $67 млрд за рік повномасштабної війни Росії проти України — Bloomberg

Парламент затвердив санкції проти російських банків та фінкомпаній на 50 років

На початок