6.22 м! Швед Дюплантіс встановив свій шостий світовий рекорд у стрибках з жердиною

6.22 м! Швед Дюплантіс встановив свій шостий світовий рекорд у стрибках з жердиною

6.22 м! Швед Дюплантіс встановив свій шостий світовий рекорд у стрибках з жердиною
Дюплантіс виконує стрибок, фото: GETTY IMAGES

Це його 60 змагання з результатом 6 метрів та вище.

23-річний шведський легкоатлет Арман "Мондо" Дуплантіс продовжує переписувати історію стрибків з жердиною. На своєму останні старті "зимового сезону" 2023 року Мондо вкотре оновив світовий рекорд, тепер він становить 6.22 метра.

Дюплантіс вирішив закрити "зимовий сезон" на турнірі серії World Athletics Indoor Tour Silver у французькому Клермон-Феррані. Це змагання, які щороку організовує Рено Лавіленні - колишній автор світового рекорду у стрибках з жердиною у приміщенні.

Турнір у Клермон-Феррані Дюплантіс розпочав з успішного стрибка на 5.71 м, тоді - з другої спроби взяв 5.91 м. А перемогу на змаганнях йому приніс успішний стрибок на 6.01 метра - з першої спроби взяв планку і гарантував собі перемогу.

Після цього Мондо запросив планку на 6.22 метра - висота нового світового рекорду. Шведський атлет штурмував цю висоту на двох з трьох попередніх стартах взимку 2023 року, але безуспішно.

Перші дві спроби на висоті 6.22 в Клермон-Феррані також були невдалими, але з третьої спроби Мондо Дюплантіс підкорив цю планку - він взяв 6.22 метра та встановив новий світовий рекорд.

  • Відео світового рекорду Мондо Дюплантіса: 6.22 м

Першим до Дюплантіса моментально підбіг Рено Лавіленні, який привітав його з результатом та новим рекордом.

"Це фантастика. Я майже зірвав голос, так багато кричав, - сказав Мондо одразу у флешкоментарі організаторам. - Перевершити світовий рекорд перед Рено - це неймовірно. Я б ніколи не стрибав так високо, якби не він".

Тепер Арману Дюплантісу належить шість останніх світових рекордів у стрибках з жердиною. Востаннє світовий рекорд Дюплантіс оновлював влітку 2022 року на чемпіонаті світу, тоді він підкорив висоту 6.21 метра. В його активі також 60 стрибків на 6 метрів та вище.

Тепер шведу належать сім із восьми найвищих стрибків в історії: 6.22 м, 6.21 м (Дюплантіс), 6.20 м (Дюплантіс), 6.19 м (Дюплантіс), 6.18 м (Дюплантіс), 6.17 м (Дюплантіс) і 6.16 м (Рено Лавіленні та Дюплантіс).

Читайте більше: 6.21 м! Швед Дюплантіс встановив абсолютний світовий рекорд у стрибках з жердиною на ЧС-2022

Усі результати Дюплантіса в зимовому сезоні 2023 року

Це був останній старт шведського атлета взимку 2023 року. Він пропускає чемпіонат Європи у приміщенні, аби підготуватися до літнього сезону.

Усього взимку 2023 Дюплантіса виступив на чотирьох стартах, здобув чотири перемоги: 6.10 м (Уппсала), 6.06 м (Берлін), 6.01 м (Льєвін), 6.22 (Клермон-Ферран).

Суспільне Спорт - ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи-2023 в приміщенні. Дивіться трансляції Євро-2023 у приміщенні на сайті Суспільне Спорт.
На початок