У громадах Тернопільщини діє проєкт для підтримки переселенок: що відомо

У громадах Тернопільщини діє проєкт для підтримки переселенок: що відомо

У громадах Тернопільщини діє проєкт для підтримки переселенок: що відомо
Суспільне Тернопіль

У п’яти громадах Тернопільщини діє проєкт "Жіноче лідерство: на шляху відновлення України". Він спрямований на підтримку внутрішньо переміщених жінок та дівчат. Для них організовують дитячі простори, майстеркласи, тренінги, зустрічі, психологічні та юридичні консультації.

Анастасія Симоненко з Мелітополя. Разом із сім’єю переїхала до Тернополя у квітні. Вона брала участь у проєкті "Жіноче лідерство: на шляху відновлення України", під час якого відвідувала майстеркласи та психологічні тренінги у Великоберезовицькій громаді.

"Дуже тепла атмосфера серед жінок. Всі підтримують одне одного. Це для мене незвично. Тому що в нас, у Мелітополі, таких заходів не було. Можливо, якісь і були, але я їх ніколи не відвідувала. Це дуже крутий проєкт насправді, бо не вистачає всім жінкам-переселенкам саме спілкування один з одним. У кожного є свої проблеми і ти закриваєшся в середині з цими проблемами, і не даєш виходу цьому. І в тебе є багато невпевненості в тому, що ти робиш".

У громадах Тернопільщини діє проєкт для підтримки переселенок: що відомо
Анастасія Симоненко. Суспільне Тернопіль

Анастасія каже, в рідному місті залишила сімейну справу. Під час цього проєкту отримала психологічну підтримку та впевненість, що зможе почати все знову тут. Після закінчення взяла участь у ще одному проєкті та отримала грант. І тепер в Тернополі жінка відкрила майстерню.

"Я взяла участь у заході "Економічні можливості для жінок". Було навчання про те, як почати свій бізнес з нуля, або релокувати свій бізнес, котрий був в Мелітополі. Ми з сім’єю шили шкіряні аксесуари. І там все залишилося в Мелітополі. І коли я відвідала ці майстеркласи, ці навчання, була здивована, що це можна почати тут знов. Це мені додало впевненості".

Проєкт "Жіноче лідерство: на шляху відновлення України" діє в п’яти громадах Тернопільщини: Великоберезовицькій, Залозецькій, Збаразькій, Лановецькій та Трибухівській.

У громадах Тернопільщини діє проєкт для підтримки переселенок: що відомо
Презентація проєкту в Тернополі. Суспільне Тернопіль

У Збаразькій громаді проживає 2 900 переселенців, повідомила Суспільному начальниця відділу охорони здоров’я та соціального захисту Збаразької міської ради Ганна Ходинчак.

"В рамках проєкту багато жінок пройшло навчання. Жінки дуже задоволені. Діти завжди зайняті і задіяні в дитячих просторах".

На території Трибухівської громади проживає 293 переселенці, із них – 153 жінки і 91 дитина.

"Звичайно, спочатку все було трошки важко. Але потім, з кожним разом жінки все більш охоче відгукувалися на участь у тренінгах, на участь в тому, щоб отримати індивідуальні психологічні консультації. І потім уже самі почали записуватися. Дуже важливою була допомога юриста", – розповіла директорка "Центру надання соціальних послуг Трибухівської сільської ради" Анжеліка Міщанчук.

У громадах Тернопільщини діє проєкт для підтримки переселенок: що відомо
Проєкт діє у п’яти громадах. Суспільне Тернопіль

Юлія Перехресна переїхала до Трибухівців із Таврійська. Спочатку вона долучалася до заходів під час проєкту, а тепер сама проводить майстер-класи для переселенок.

"Я стала учасником ініціативної групи і почала проводити майстеркласи, як для дітей, так і для дорослих. Я проводила майстеркласи в школі, і в цьому приміщенні, в центрі надання соціальних послуг, і виїжджала в гуртожиток, де переважно живуть тільки переміщені люди. Я, можна сказати, себе реалізувала".

Проєкт "Жіноче лідерство: на шляху відновлення України" реалізовують п’ять громадських організацій, одна із яких "Відродження нації", за підтримки уряду Великої Британії, каже голова організації Галина Кравець.

"Уряд Великої Британії надає дуже велику допомогу жіночим організаціям в Україні саме для реалізації різних програм, спрямованих на підтримку ВПО і активної участі жінок в процесах прийняття рішень на всіх рівнях влади".

Загалом на Тернопільщині зареєстровані понад 80 тисяч переселенців, із них – 51 тисяча жінок та 24 тисячі дітей. Про це Суспільному повідомив заступник директора Департаменту соціального захисту населення обласної військової адміністрації Олег Воронка.

Читайте також

На початок