Комісія з обрання директора НАБУ визначилась із кандидатами — ЦПК

Комісія з обрання директора НАБУ визначилась із кандидатами — ЦПК

Комісія з обрання директора НАБУ визначилась із кандидатами — ЦПК
Фото: Стопкор

Комісія, яка опікується обранням директора Національного антикорупційного бюро, визначилась із кандидатами на посаду.

Про це повідомляє громадська організація "Центр протидії корупції".

​"Комісія з обрання директора НАБУ оголосила список кандидатів, які визнані доброчесними і проходять до наступного етапу конкурсу", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, серед кандидатів опинились:

 • Бєлоусов Юрій, керівник Департаменту війни Офісу Генпрокурора
 • Ворвуль Максим, старший детектив НАБУ
 • Гупяк Сергій, співробітник управління ДБР на Хмельниччині
 • Кривонос Семен, голова Державної інспекції архітектури та містобудування
 • Наумюк Сергій, керівник підрозділу детективів НАБУ
 • Опішняк Олег, прокурор відділу Генінспекції Офісу Генпрокурора
 • Осипчук Роман, керівник Управління внутрішнього контролю НАБУ
 • Павлущик Віктор, старший детектив НАБУ
 • Плотнікова Вероніка, керівниця управління Офісу Генпрокурора
 • Церковний Володимир, старший детектив НАБУ
 • Цивінський Олександр, керівник відділу детективів НАБУ.

На наступному етапі конкурсу комісія оцінить професійну компетентність кожного, після чого визначить фінальну трійку, розповіли в організації.

"Будемо уважно стежити за співбесідами, які розпочнуться за кілька днів", — додали в ЦПК.

Що відомо про обрання директора НАБУ

19 липня 2022 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду доручив невідкладно організувати перше засідання конкурсної комісії з відбору керівника Національного антикорупційного бюро.

Попередній очільник НАБУ Артем Ситник був призначений на цю посаду 16 квітня 2015 року указом п’ятого президента України Петра Порошенка. 16 квітня 2022 року термін його повноважень сплив і НАБУ тимчасово очолив його перший заступник Гізо Углава.

7 вересня минулого року Верховна рада ухвалила закон щодо критеріїв відбору на посаду директора НАБУ, згідно з яким на посаду директора НАБУ не може претендувати той, хто після початку повномасштабного вторгнення РФ (24 лютого) перебував за кордоном сукупно більш як 21 дня без поважної причини.

28 жовтня під час засідання комісії з проведення конкурсу на посаду директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) було обрано голову комісії — першого проректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Миколу Кучерявенка. 8 листопада комісія визначила критерії відбору кандидатів.

13 січня стартував третій етап конкурсу на посаду директора НАБУ. Кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро перевіряли на загальні здібності.

Етап випробування передбачає проходження вербального тесту і абстрактно-логічного тесту, пояснив Кучерявенко. Потім 20 претендентів, які залишаться, матимуть практичне завдання, а також співбесіди на доброчесність та компетентність. Конкурсна комісія визначить трьох кандидатів, серед яких директора НАБУ обиратиме Кабмін, пояснив очільник конкурсної комісії. Кучерявенко сподівається, що новий директор НАБУ буде обраний у березні.

Раніше до Верховної Ради України внесли законопроєкт №7654, який скасовував вимогу до директора Національного антикорупційного бюро не співпрацювати з політичними партіями або бути їхнім членом. Посли країн G7 одразу висловили стурбованість цим законопроєктом з огляду на те, що Комітет з питань організації державної влади рекомендував Верховній Раді України ухвалити його.

Читайте також

Додаткові Леопарди для України, ЄС погодили санкції проти РФ. 367 день війни. Онлайн

На початок