Зеленський прокоментував китайську "формулу миру" і готовність зустрітися із Сі Цзіньпіном

Зеленський прокоментував китайську "формулу миру" і готовність зустрітися із Сі Цзіньпіном

Володимир Зеленський виступає на пресконференції
. Володимир Зеленський під час спільної пресконференції з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом. 23 лютого 2023. Фото: AP

Президент Володимир Зеленський вважає, що Україні бажано було б зустрітися з Китаєм. У відповідь на запитання Суспільного під час зустрічі із журналістами він зазначив, що на рівні дипломатів такий сигнал передали китайському лідеру Сі Цзіньпіну.

"Це в інтересах сьогодні України. Чим більше країн світу буде залучено до формули миру, чим більше країн, особливо суспільства тих чи інших країн, великих країн впливових будуть думати про те, як закінчити війну в Україні з повагою до нашого суверенітету зі справедливим миром, тим швидше це буде", — зазначив президент.

Щодо формули миру Китаю Зеленський сказав, що знає лише загальні речі, оскільки дипломати обох країн зустрічалися.

"Китай сказав, що в них є така ініціатива, документ я не бачив, є якісь елементи, зараз дуже рано ставити діагноз цьому документу. Я вважаю, що в цілому те, що Китай почав говорити про Україну і пішли якісь сигнали, це дуже непогано. Для нас важливо, щоб всі держави бажано були на нашому боці, на боці справедливості. Те, що Китай про це вже говорить — це вже якісь перші кроки, це дуже непогано. Будемо робити якісь висновки після того, як побачимо конкретику, що вони пропонують і тоді буде зрозуміло щось", — додав він.

Читайте також: Що передбачає "формула миру" Зеленського

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну. Крім цього, китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

Документ з позицією Китаю щодо війни в Україні пообіцяли оприлюднити в річницю початку повномасштабного вторгнення.

На початок