"Пройшли дуже добре". Тренер України з лижної акробатики Аблаєв - про підсумки ЧС та найкращий результат в історії

"Пройшли дуже добре". Тренер України з лижної акробатики Аблаєв - про підсумки ЧС та найкращий результат в історії

Ексклюзивно
"Пройшли дуже добре". Тренер України з лижної акробатики Аблаєв - про підсумки ЧС та найкращий результат в історії
UA: Перший

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної України з лижної акробатики для Суспільне Спорт.

У грузинському Бакуріані завершився чемпіонат світу з лижної акробатики. Турнір пройшов у межах світової першості з фристайлу та сноубордингу. На ЧС-2023 з лижної акробатики збірна України показала найкращий результат в історії, здобувши дві "бронзи".

Першою в історії для України стала медаль у командному турнірі. У ньому взяли участь Анастасія Новосад, Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк, які вибороли для збірної дебютну командну медаль ЧС з лижної акробатики.

Виступи у чоловічому та жіночому турнірах організаторам чемпіонату світу у Бакуріані довелось переносити через несприятливі погодні умови. Зрештою, Анастасія Новосад вийшла в "суперфінал" та здобула для України першу за 12 років медаль у жіночих змаганнях.

Читайте також: "У спорті поки планів жодних". Анастасія Новосад - про медальний ЧС-2023 з фристайлу та подальшу кар'єру

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт головний тренер збірної України Енвер Аблаєв розповів про підсумки чемпіонату світу у Бакуріані, а також про зміни, яких зазнає формат чоловічого турніру.

  • Про вплив погоди на виступи спортсменів

"Я би не сказав, що у день фінальних змагань погода значно покращилася. Єдине, що вітер був слабший, але був дуже сильний сніг, а ще й туман. Як кажуть, все було включено. За таких умов було дуже важко стрибати і дуже багато спортсменів припустилися помилок. Спортсменка з Казахстану зазнала падіння пямо на трампліні. Її лижа пішла в бік і вона злетіта з потрійного трампліна та влетіла у подвійний. Швейцарець один не зміг виконати заявлений стрибок, бо щось трапилося на відході. Було дуже важко атлетам усім".

  • Про Дмитра Котовського та Максима Кузнєцов

"Вони мали однакову помилкуУ командному виступі Дмитру Котовському та Олександрові Окіпнюку не вдалося виконати ідеальне приземлення після стрибка.. На відході вони заїхали дуже високо плечима і тому не вистачило їм обертання за бланжами, і як ми кажемо, "зловили свічку". Дмитро [Котовський] був змушений у третьому сальто зігнути ноги, щоб докрутити і судді за таку яскраву помилку дуже багато зняли. Він допустив її, хоч і міг отримати більше, але судді отримали можливість для зняття балів. Максим [Кузнєцов] те саме зробив. Причина у тому, що під час тренувань ми стояли нижче, потім піднялися на дві лижі вгору, а потім знов спустилися. Коли вже почалися змагання, то знову почав дути вітер і ми знову поставили спортсменів лижі на півтори вище. А коли ти їх туди ставиш, то вони десь підсвідомо відчувають, що може бути забагато. Тому, швидше за все, вони трошечки підтискаються і не відпрацьовують так, як треба. Адже Максим під час трьох розминочних стрибків потрапив чітко в десяточку: зробив перший, другий і третій стрибок. А на змаганнях вітер зіграв свою роль, бо спортсмени ще молоді, недостатньо настрибані. Це зіграло з ними злий жарт".

Читайте також: 19-річний українець Кушнір замкнув топ-6 на дебютному чемпіонаті світу з лижної акробатики: результат

"Загалом же, я вважаю, що змагання пройшли для нас дуже добре, адже ми маємо дві медалі, а ще й потрапляння до "суперфіналу" Володимира Кушніра - молодого й напористого спортсмена. Радує той факт, якщо не один, то другий, якщо не другий, то третій. Тобто вся команда один за одного стоїть та підтримує. Якщо у когось не вийшло щось, то є ті, хто допоможе і витягне команду".

  • Про Анастасію Новосад
"Вона мріяла про медалі чемпіонату світу, звичайно. Дуже радий, бо їй вдалося виграти навіть дві. Звичайно, це "бронза", але це медалі. Настя дуже довго до цього йшла та багато чого їй вдалося змінити, бо мала багато помилок. Ми дуже довго працювали на їхнім виправленням. Ми змогли повністю її перевиховати, а тепер бачимо результат та оцінки. Якби їй вдалося зробити гарне приземлення, то можливо було б і "золото". Помилки мали всі й кожен опинився на своєму місці".
  • Про Олександра Окіпнюка

"Для Олександра Окіпнюка цей результат не є максимальним, я впенений, що він може більше. Він це знає, дійсно може і показує це. Але рік на рік не схожий. Цьогоріч йому не щастить, то з вітром ми не попали, то зі швидкістю. Тут на чемпіонаті світу наче потрапили, але у нього не вийшло. Працюємо далі. Будемо виправляти, і все буде добре".

  • Про чоловічу команду

"У нас основна частина - молоді спортсмени. Більшість прийшла у 2018 році. Тоді вони стрибали лише одне сальто. Зараз у них потрійне сальто з чотирма гвинтами, а в Дмитра Котовського потрійне з п'ятьма гвинтами. Тобто за чотири з половиною роки вони досягли величезних успіхів. Якщо брати призера Кубку в Дір-Веллі він теж має такий стрибок, але в китайців обирали з 30, а в нас їх було три. Всі троє виходять до "суперфіналів". Тому я вважаю, що наші хлопці набагато кращі за інших. Звичайно, не все виходить, але вони мають прагнення".

Читайте також: "Не передати словами". 21-річний Котовський здобув першу перемогу в кар'єрі з найкращим стрибком в історії України
На початок