Старти з лижної акробатики на чемпіонаті світу знову перенесено через погоду. Це може вплинути на формат змагань

Старти з лижної акробатики на чемпіонаті світу знову перенесено через погоду. Це може вплинути на формат змагань

Оновлено
Старти з лижної акробатики на чемпіонаті світу знову перенесено через погоду. Це може вплинути на формат змагань
Getty Images

Що відбувається в Грузії.

Чемпіонат світу з лижної акробатики, що проходить у рамках світової першості з фристайлу та сноубордингу в грузинському Батуріані, вдруге зазнав перенесення стартів.

Усе через сильні пориви вітру та незадовільну погоду в Батуріані, яка не дає можливості спортсменам змагатися.

Кваліфікації в особистих змаганнях серед чоловіків та жінок стартово мали відбутися у вівторок, 21 лютого. А фінали - у середу, 22 лютого. Однак у запланований день кваліфікацій відзмагалися лише жінки, чоловічі старти були перенесені на середу. Тоді ж мали відбутися обидва фінали.

Однак організатори вдруге внесли зміни у розклад. У середу, 22 лютого, може відбутися лише кваліфікація у чоловічих стартах. Обидва фінали - чоловічий та жіночий - перенесені на четвер, 23 лютого.

ОНОВЛЕНО: Жодних стартів у середу, 22 лютого, через "екстремальний вітер" не буде. Кваліфікація остаточно перенесена на четвер, 23 лютого. Час початку ще невідомий.

Та навіть проведення кваліфікації у чоловічому старті поки є під питанням. Як повідомив Суспільне Спорт тренер збірної України Енвер Аблаєв, тренери будуть ухвалювати рішення щодо безпечності старту за дві години до його початку (поки кваліфікація запланована на 12:00 за київським часом).

Якщо кваліфікацію не вдасться провести у середу, 22 лютого, то і кваліфікація, і фінал у чоловічих стрибках відбудеться у четвер, 23 лютого. Та, за інформацією Суспільне Спорт від Енвера Аблаєва, тоді буде змінено формат проведення змагань: вони будуть проходить у форматі Кубка світу, а не чемпіонату світу.

Формати змагань у лижній акробатиці

  • Кубок світу: кваліфікація (один стрибок - топ-12 проходять далі), перший фінал (один стрибок - топ-6 ідуть далі), великий фінал (один стрибок за медалі).
  • Чемпіонат світу / Олімпіада: кваліфікація (перший стрибок - топ-6 проходять автоматично, другий стрибок - ще шість добирається за найкращими результатами), перший фінал (два стрибки - топ-6 за найкращим результатом ідуть далі), великий фінал (один стрибок за медалі).

Якщо буде змінено формат проведення змагань, то спортсмени фактично не матимуть права на помилку у кваліфікації та першому фіналі. Адже у наступні раунди будуть відбирати автоматично топ-12 (і топ-6), а не за на найкращим стрибком з двох.

Збірна України з лижної акробатики на ЧС-2023: що відомо

  • Україна завоювала історичну для себе "бронзу" в командному старті, це перша медаль на такому рівні у команді.
Читайте більше: "Дуже особлива медаль". Тренер збірної України з лижної акробатики - про першу в історії нагороду на ЧС у команді
  • У жіночих особистих змаганнях до фіналу пройшли дві українки - Анастасія Новосад та Ольга Полюк.
  • У чоловічих особистих змаганнях мають виступити чотири українці: Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк, Максим Кузнєцов та Володимир Кушнір
На початок