Перші зазнали ракетного удару: у громаді на Рівненщині розповіли, що відбувалось рік тому

Перші зазнали ракетного удару: у громаді на Рівненщині розповіли, що відбувалось рік тому

Перші зазнали ракетного удару: у громаді на Рівненщині розповіли, що відбувалось рік тому
Фото: Суспільне Рівне

Село Вересневе — найближчий населений пункт до рівненського аеропорту, по якому 25 лютого 2022 року війська РФ завдали першого в області ракетного удару. В річницю повномасштабного вторгнення військ РВ в Україну місцеві жителі розповіли Суспільному про підготовку до вторгнення та сам ракетний удар.

Житель села Вересневе Руслан Потопа, пригадує перший день повномасштабного вторгнення на територію України:

"Такий шок був, здивування, думав, куди дітей дівати, куди бігти, що робити. Дивилися по інтернету, то ніхто не вірив. Особисто я думав, що ці війська постійно ходять туди-сюди. Діти в школу не пішли, такий стрес був".

Читайте також: Рівненщина рік тому: що відбувалося напередодні й у день повномасштабного вторгнення РФ

Коли стався ракетний удар, Руслан Потопа був на роботі:

“Я у вагончику сидів, як бабахнуло в мене, я вискочив, дзвоню до хати, буджу, що там трапилось. Така реакція, звичайно, "все життя мріяв про таке", як люди кажуть”.

24 лютого 2022 року у Великоомелянській громаді, куди входить село Вересневе, почали розгортати блокпости та готуватись до оборони.

“З членами наших мешканців громади ми змогли розгорнути 11 блокпостів, а саме — в’їзди, виїзди до нашої ТГ. Всіляко люди допомагали: хто віз пісок, хто щебінь, хто мішки, хто колеса, хто допомагав "їжаками". На той момент, в перші дні — це було 405 внутрішньо переміщених осіб, ми надавали їм притулок тимчасовий в закладах освіти. Вони в нас перебували три дні, ми їх годували”, — розповідає голова Великоомелянської ТГ Алла Карпюк.

Крім того, місцеві почали збирати одяг, продукти, а ще — готувати обіди для військових.

“Кожен робив те, що було потрібно на той момент. Хтось — коктейлі молотова, підвозили речі, необхідні для них. Інші ставили блокпости. Орієнтовно за добу 75 чоловік несли службу на місцях з охорони громадського порядку, по перевірці підозрілих осіб. Також створили мобільні групи, які цілодобово, найбільше — вночі, рухались по всіх населених пунктах на автомобілі”, — каже староста Грушвицького старостинського округу Олександр Данилюк.

"Ми справилися, ми змогли це все зробити. Вже сьогодні я можу з впевненістю сказати, що ось цю дату ми зможемо зустріти з впевненістю і вдячністю для наших ЗСУ, адже вони є неймовірні. Ми віримо в них, ми віримо, що Україна переможе і, однозначно, ця боротьба буде на нашу користь, і перемога буде на нашу користь", — каже Алла Карпюк.

Що відомо

  • 25 лютого близько 6 ранку пролунали два вибухи в аеропорту "Рівне". Війська РФ двічі влучили у злітну смугу летовища. Це перший обстріл території регіону, тоді ніхто не загинув.

Читайте також

  • Як часто лунала повітряна тривога на Рівненщині за рік повномасштабної війни
  • Зоопарк Рівного прихистив з півночі України на зимівлю понад пів тисячі кажанів. Як їх рятують
  • Поляки в УПА, репресії проти ромів і розсекречені справи: про що нова книга "Реабілітовані історією. Рівненська область"
  • Помірне тепло з опадами принесе на Рівненщину циклон з Атлантики: прогноз погоди на 24-27 лютого

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок