"До Китаю немає довіри". Столтенберг прокоментував "мирний план" КНР

"До Китаю немає довіри". Столтенберг прокоментував "мирний план" КНР

Важливо
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг
. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Фото: АР

До Китаю немає довіри, тому що КНР не змогла засудити незаконне вторгнення РФ в Україну. Про це сказав Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, коментуючи “мирний план”, представлений Китаєм 24 лютого.

Крім того, за словами генсека НАТО, Китай підписав за кілька днів до вторгнення угоду між лідером КНР Сі Цзіньпіном та президентом РФ Володимиром Путіним про безмежне партнерство з Росією.

Столтенберг додав, що, на його думку, Путін не готується до миру. Президент Росії  чекає прямо протилежного — ще війни, нових і нових наступів. Швидше за все, ці війни на якомусь етапі закінчаться за столом переговорів, додав Столтенберг.

“Але якщо ми хочемо мирного вирішення, нам також потрібно усвідомити, що те, що відбувається за столом переговорів, повністю залежить від сили та ситуації на полі бою. Отже, якщо ви хочете мирних переговорів, де Україна переважатиме як суверенна незалежна держава, то вам потрібно підтримати українську армію зараз”, — заявив Столтенберг.

За його словами, це єдиний спосіб створити умови, коли президент Путін зрозуміє, що він не виграє поле битви.

“Він має сісти і прийняти Україну як незалежну суверенну державу в Європі. Тож військова підтримка сьогодні — це шлях до досягнення мирної угоди завтра”, — додав Генсек Альянсу.

Коментуючи постачання та військову підтримку Росії з боку Китаю, Столтенберг сказав, що союзникине бачили фактичної доставки летальної допомоги. Але те, що бачили, є ознаками того, що Китай, можливо, планує та розглядає можливість надати військову допомогу Росії.

“І Китай не повинен цього робити, оскільки це означатиме підтримку незаконної війни та агресії, порушення міжнародного права та Статуту ООН. Китай є членом Ради безпеки ООН. І вони несуть особливу відповідальність за захист Статуту ООН. І це загарбницька війна з порушенням саме цього Статуту”, — заявив Столтенберг.

Що відомо про "мирний план" Китаю щодо війни в Україні

У Китаї 24 лютого оприлюднили анонсований раніше “мирний план” щодо війни в Україні. Документ “Позиція Китаю щодо політичного врегулювання української кризи” оприлюднений на сайті МЗС Китаю. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення “односторонніх санкцій”.

Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

Раніше Китай пообіцяв представити своє бачення політичного врегулювання війни Росії проти України. Про це під час Мюнхенської конференції з безпеки заявив Ван Ї, голова комісії з закордонних справ Китаю.

"На річницю (повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого — ред. ) ми опублікуємо документ з нашою позицією, політичне рішення, щодо української кризи... Щодо проблеми України у нас позиція одна — ми підтримуємо розмови про мир. Ми на стороні миру і діалогу", — сказав він.

За словами Ї, Китай схвильований "розмахом кризи в Україні" і китайська сторона намагалась врегулювати ситуацію після повномасштабного вторгнення Росії в Україну рік тому.

Читайте також

Путін: "Російсько-китайські відносини виходять на нові рубежі"

Китай оприлюднив свій "мирний план" щодо війни в Україні. Що до нього увійшло

На початок