На Рівненщині у 2023 році через вищі, ніж зазвичай, температурні показники пробудились кліщі. Про це інформують у пресслужбі обласного центру контролю та профілактики хвороб. Там розповіли, як убезпечити себе та домашніх тварин від їхнього укусу.
Зима 2022-2023 років була досить теплою й не сприяла довгому, міцному сну цих членистоногих, зазначають у центрі. А тому навіть незначне потепління температури повітря спричинило пробудження кліщів.
"Так званий сезон кліщів щороку починається у різний час, зазвичай у кінці березня. Цьогоріч температурні показники не раз обманювали кліщів, адже прокидаються вони при середньоденній температурі 1-3°C. У січні ми теж фіксували їх знахідки, однак активність цих членистоногих розпочнеться тоді, коли температура повітря сягне 10°C, вона стане для них сигналом для полювання", — йдеться у повідомленні.
Високу чисельність іксодових кліщів прогнозують саме у весняний період:
"Нам слід бути досить обережними. Вони нападають на людину у будь-який час доби, у сонячні та дощові дні, у дорослій й не статевозрілій стадіях свого розвитку. Кліща можна принести на собі, чи його доставить у вашу оселю хатній улюбленець після прогулянки на природі, а вже в теплій домашній атмосфері кліщ залюбки поживиться кров’ю та, цілком ймовірно, поділиться зі своєю жертвою всім мікробним та вірусним багатством".

В обласному центрі контролю та профілактики хвороб зазначили, на що варто звернути увагу та як убезпечити себе й домашніх тварин від укусу кліщів:
- оглядайте собак і котів після кожної прогулянки. Найчастіше тварини гуляють серед зарослих високих трав, гілок і чагарників, а це місця скупчення кліщів. Відвідайте ветеринара й визначтесь з ним щодо стратегії захисту тварин від присмоктування кліщів. Почати обробляти шерсть тварин можна з кінця лютого або на початку березня;
- при відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, одягайтесь у світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, аби було легше помітити кліщів, а також не забувайте про головний убір. Використовуйте сертифіковані репеленти з акарицидною дієюХімічні засоби, які відлякують комах.;
- робіть само- й взаємоогляди кожних дві години під час прогулянки та обов’язково вдома. Повернувшись з природи, одразу ретельно огляньте й виперіть одяг, білизну;
- при виявленні на своєму тілі присмоктаного кліща, якомога швидше видаліть, бажано — у медзакладі.
"Якщо ж змоги відвідати лікаря немає, зробити це можна самостійно, розхитуючи кліща пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, повільно його видалити разом з хоботком. Далі необхідно звернутись до інфекціоніста. Його рекомендації дозволять вчасно профілактувати такі небезпечні хвороби, як іксодовий кліщовий бореліоз, кліщовий енцефаліт, геморагічні лихоманки тощо", — зауважили у центрі.
Читайте також
- Як часто лунала повітряна тривога на Рівненщині за рік повномасштабної війни
- Рівненщина рік тому: що відбувалося напередодні й у день повномасштабного вторгнення РФ
- Рівнянам розкажуть, як боротись із сезонною алергією. Як взяти участь у заході
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: