Безплатно стрижуть бійців, пенсіонерів, переселенців. На Кіровоградщині працює виїзна перукарня

Безплатно стрижуть бійців, пенсіонерів, переселенців. На Кіровоградщині працює виїзна перукарня

Безплатно стрижуть бійців, пенсіонерів, переселенців. На Кіровоградщині працює виїзна перукарня
Фото: Суспільне Кропивницький

У Катеринівській громаді Кіровоградської області працює виїзна соціальна перукарня. Для перукарки Ольги Мороз розробили маршрут селами, де вона безкоштовно надає перукарські послуги. Суспільне дізнавалось, кого вона обслуговує.

Ідея надавати перукарські послуги безкоштовно виникла до повномасштабної війни, розповіла голова громади Тетяна Пучка. На це, з її слів, був попит серед пенсіонерів, а перукарні на території громади немає: "Їздити у місто – це гроші. Та й стрижки – недешеві. Винесли на розгляд депутатів пропозицію ввести у нас посаду соціального перукаря – всі підтримали, програма ухвалена".

За словами голови громади, визначили категорії людей, які можуть скористатись послугами безкоштовної перукарні: "Пенсіонери, малозабезпечені, багатодітні родини, переселенці, а також всі учасники АТО, бойових дій – тобто всі пільгові категорії, які згідно законодавства є в Україні".

Соціальна перукарня їздить селами Катеринівської громади. Ольга Мороз почала працювати перукаркою в лютому 2022 року. Впродовж місяця після вторгнення РФ була у простої. У квітні, сказала, послугу відновили: "Не кожен молодий перукар прийде обслуговувати бабусь. Тому що різна структура волосся, різні бабусі приходять. Можна сказати, що у них одна стрижка – "шапочка" або "покоротше". Деякі бабусі, які дуже старі, взагалі під машинку – під найбільшу насадку".

Щодня соціальна перукарка обслуговує 10-20 клієнтів. Більшість – жінки, клієнтів більше в літній період: "У понеділок я працюю в Олексіївці і Лісному, у вівторок – Катеринівка, у середу – Обознівка, у четвер – Володимирівка, Могутнє, один тиждень – Володимирівка, інший – Могутнє, і п’ятниця – це Грузьке і Овсяниківка".

Зі слів Ольги Мороз, планує розширити спектр послуг – окрім стрижок, фарбувати охочим волосся.

Клієнтки

71-річна жителька села Обознівка Валентина Морковська щомісяця приходить робити стрижку в соціальну перукарню. Вважає, що жінка у будь-якому віці хоче мати доглянутий вигляд: "Я дуже задоволена. Ми з сусідкою були першими її клієнтками. Прийшли, познайомились. Вона (перукарка – ред.) знає, як мене стригти – я одразу принесла фото і показала як".

До того, як в Обознівці з’явилась така послуга, пенсіонерка Людмила Шапаренко їздила стригтись у Кропивницький: "Хоч я й заходила в дешеву перукарню, та 60 гривень – для мене теж гроші, а тут безкоштовно".

На стрижку жителі Катеринівської громади записуються телефоном.

Читайте також

Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області http://surl.li/evtwt
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок