Історик Петро Сіреджук презентував книгу "Перша Гуцульська сотня УСС сотника Клима Гутковського" в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка, повідомляє з місця події кореспондентка Суспільного.
Петро Сіреджук каже: на поіменний список січових стрільців цього гуцульського військового формування натрапив під час наукових досліджень у національній бібліотеці Варшави. Автор розповідає: у монографії описана доля кожного з них. Вона доповнює загальну картину боротьби галичан за українську державу.
"Мені вдалося відтворити бойовий шлях стрільців і старшин. І так по цеглині, по краплині вийшло дослідження про першу Гуцульську сотню. Це зайняло два роки", — каже Петро Сіреджук.

За його словами, ця монографія — про 140 гуцулів, які не підкорилися австрійській владі під час Першої світової війни. Вони стали предтечею формування Гуцульської республіки, охороняли Вишківський перевал. 40 з них, які вижили, пішли воювати на Наддніпрянщину з Червоною армією. Однак жоден з них не вижив у великій війні.
Модератор презентації, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Дмитро Дзвінчук каже: книга перегукується із сучасними подіями української боротьби за унітарну державу.
"У час протистояння проти російської агресії — це особливо цінна праця, бо вона показує постійну тяглість і прагнення українців до вільного життя, до життя у своїй країні. Навіть в той час, коли Україна була роз'єднана, все одно люди прагнули возз'єднання, все одно цілі в них були одні — створити унітарну українську державу", — каже Дмитро Дзвінчук.
Читайте також
- "Я обираю робити". Ахтем Сеітаблаєв про кіно, мову та російську пропаганду
- В Івано-Франківську відбувся перший в Україні показ воєнної драми "Мирний-21"
- В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму "Щедрик"
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!