Епопея з призначенням гендиректора франківської дитлікарні - з перших вуст

Епопея з призначенням гендиректора франківської дитлікарні - з перших вуст

Епопея з призначенням гендиректора франківської дитлікарні - з перших вуст Суспільне Карпати

Конкурс на посаду генерального директора Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні відбувався відповідно до чинного законодавства України, а саме - Постанови Кабінету Міністрів від 27-го грудня 2017 року. Усі процедури, визначені цією постановою, були дотримані. Про це у студії Суспільного повідомив голова постійно діючої конкурсної комісії департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний.

Четвертого лютого 2020-го року відбувся конкурс на посаду генерального директора комунального неприбуткового підприємства "Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради". Тоді переміг Тарас Мельник.

Він - заступник медичного директора з хірургічної роботи у цьому ж закладі. У конкурсі набрав 190 балів.

Проте 29-го травня на сесії обласної ради депутати не проголосували за призначення на посаду директора обласної дитячої лікарні Тараса Мельника. Голова обласної ради Олександр Сич пояснив, що не голосував, бо вважає, що конкурс провели на неналежному рівні з порушеннями.

"За цей період від органів державної влади, від обласної ради до нас зауваження чи скарги не надходило. За день до засідання медичної комісії надійшло звернення", - розповідає голова постійно діючої конкурсної комісії департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний.

Звернення було від одного з кандидатів на посаду, а саме - Володимира Семенюка (його нещодавно призначили новим т.в.о. генерального директора лікарні). У документі були зауваження до проведення конкурсу. На медичній комісії зачитали звернення претендента. Проте не було жодного доручення департаменту охорони здоров’я щодо його розгляду.

"Усі документи були підготовлені вчасно. Після результатів конкурсу, не пізніше одного дня, були висвітлені результати конкурсу у ЗМІ. Відеозапис також був на офіційному вебсайті. І подання на голову облдержадміністрації також було зроблено у визначені терміни", - зауважує голова постійно діючої конкурсної комісії департаменту охорони здоров’я Володимир Чемний.

І додає, що на рівні департаменту було зроблено все.

Семеро кандидатів на посаду генерального директора медзакладу подали матеріали на конкурсну комісію. У двох з них не було тих документів, які передбачені наказом МОЗу. Тому конкурсна комісія за них не проголосувала.

"Володимира Семенюка не допустили, бо в нього на той час не було документів - сертифіката спеціаліста з організації управління охорони здоров’я, який є необхідний для заняття посади керівника", - розповідає Володимир Чемний.

Всього відбулося три засідання з приводу конкурсу на посаду керівника дитлікарні, і рішення ухвалювалося голосуванням членів комісії.

Чи чинили тиск на Володимира Чемного під час ухвалення рішення, чоловік відмовився коментувати. Проте ще недавно він був заступником директора департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської облдержадміністрації. Зараз він займає посаду начальника відділу кадрової роботи.

"Я - начальник відділу кадрової роботи. Я в державній службі працюю давно. Я не коментую рішення керівництва. Я написав заяву сам", - сказав Суспільному голова комісії.

Натомість депутат обласної ради Святослав Никорович вважає ситуацію з призначенням гендиректора дитячої лікарні політичним шулерством, маніпуляцією і торгами.

"Якщо би були зауваження, їх потрібно було озвучити з мікрофона. По цьому жодного зауваження не було. Це певна маніпуляція, гра, я думаю, що це були торги. Прикро, що остання сесія була настільки ганебною", - каже Святослав Никорович.

До слова депутати трьох фракцій "УКРОПу", "Волі" і "Самопомочі"покинули зал засідання, продемонструвавши таким чином незгоду з цим рішенням.

Дев’ятого червня на комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики ухвалили повторно проголосувати на сесії Івано-Франківської обласної ради щодо призначення генеральним директором обласної дитячої лікарні Тараса Мельника або провести новий конкурс на цю посаду.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди