У Хмельницькому будуватимуть житло для внутрішньо переміщених осіб

У Хмельницькому будуватимуть житло для внутрішньо переміщених осіб

У Хмельницькому будуватимуть житло для внутрішньо переміщених осіб
Фото: Суспільне Хмельницький

За попередніми планами, в травні 2023 року, у Хмельницькому розпочнуть будувати житло для внутрішньо переміщених осіб. В громаді планують звести десять триповерхових житлових будинків.

Про це в інтерв’ю кореспондентці Суспільного розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин.

За його словами, гроші на будівництво житла — це грант Європейського Союзу на суму вісім мільйонів чотириста тисяч євро.

"Минулого тижня ми отримали підтвердження цього гранту. Це будівництво нового житла "з нуля" на відведеній земельній ділянці. Це капітальне житло для внутрішньо переміщених осіб. Плануємо, що в травні, якщо відбудуться вчасно всі бюрократичні процедури, бо це і міжнародний тендер і багато інших вимог, будівництво розпочнеться. Фактично, цей проєкт з фінансової точки зору веде ЄС. Ми виділяємо земельну ділянку, ведемо комунікації й забезпечуємо його супровід. Якщо в травні розпочнемо, то приблизно через рік часу ми будемо мати десять триповерхових житлових будинків для внутрішньо переміщених осіб", — сказав очільник міста.

Окрім того, за словами Олександра Симчишина, в громаді реалізовується ще один проєкт із забезпечення внутрішньо переміщених осіб тимчасовим житлом.

"Ми вже пів року працюємо з Європейським союзом. Той проєкт, який ми запропонували для ЄС, він знайшов повну підтримку. Ми вже маємо виділений грант в розмірі півтора мільйона євро і по цьому гранту вже здійснюються роботи. Це роботи по двох наших будівлях, де буде облаштоване тимчасове житло для внутрішньо переміщених осіб. Приблизно 230 людей ми зможемо посилити", — розповів Олександр Симчишин.

За його словами, одна із проблем з якою зіштовхнулись люди, які тікали від війни в Хмельницьку громаду — недостатня кількість вільного житла.

"Ресурс для поселення в місті вичерпаний повністю. Напевне одна єдина проблема, яку ми не можемо ще вирішити для тих, хто до нас приїхав — це саме житло. Людям було важко знаходити вільне житло, тому що в Хмельницькому його було обмаль. Багато людей до себе підселяли, у свій будинок, у свою квартиру. Бізнес облаштовував місця для тимчасової ночівлі", — говорить Симчишин.

За майже рік війни Хмельницька громада прийняла понад 230 тисяч внутрішньо переміщених осіб, каже очільник міста: "Ця цифра ніколи не була сталою, десь ми були транзитом і люди їхали через нас на захід, деякі люди після звільнення українських земель від військових РФ повернулись додому".

Станом на 23 лютого 2023 року в Хмельницькій громаді, за словами Олександра Симчишина, проживає 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також

  • Чи можна під час війни взяти кредит й що загрожує позичальникам, які не повертають кошти
  • На Хмельниччині облаштовують модульні укриття "Будинок Гобіта"

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок