Інспектори МАГАТЕ побували на Чорнобильській АЕС: порушень не виявили

Інспектори МАГАТЕ побували на Чорнобильській АЕС: порушень не виявили

Інспектори МАГАТЕ побували на Чорнобильській АЕС: порушень не виявили
Експерти МАГАТЕ. Фото: МАГАТЕ

З 20 по 22 лютого 2023 року інспектори МАГАТЕ провели інспекцію на Чорнобильській АЕС. Під час огляду фахівці порушень не виявили. Про це повідомили у Державній інспекції ядерного регулювання України у Facebook.

Це відбулося в рамках Угоди між Україною та Міжнародним агентством з атомної енергії зв'язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

"Мета інспекції – перевірка відсутності незаявлених ядерних матеріалів та інформації про конструкцію ядерної установки, яка була надана Україною відповідно до Угоди. Зауважень з боку інспекторів не було", — йдеться у повідомленні.

Що відбувалося у Чорнобильській АЕС від початку вторгнення РФ в Україну

24 лютого російська війська захопили Чорнобильську АЕС, персонал станції взяли в заручники. Війська окупантів увійшли до зони Чорнобильської АЕС з території Білорусі.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) 9 березня заявило, що більше не отримує даних від системи моніторингу ядерних матеріалів на Чорнобильській АЕС.

9 березня в Енергоатомі повідомили, що Чорнобильська АЕС та всі ядерні об‘єкти зони відчуження залишились без електропостачання.

Російські військові, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об'єкти у зоні відчуження, 31 березня залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік українського кордону з Республікою Білорусь.

Перед тим, як 31 березня залишити ЧАЕС, окупанти вкрали комп’ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном, яке було на атомній станції. Вони також розграбували готель, розташований поруч із АЕС.

Офіс генерального прокурора України зареєстрував низку кримінальних проваджень за статтею "екоцид" через дії Росії на Чорнобильській та Запорізькій АЕС.

Читайте також

"Сім'я мала 20 хвилин на збір": лучанин, який допомагав з евакуацією людей поблизу Чорнобильської АЕС

Зону ЧАЕС контролюють відеокамери, а на електростанціях датчики сповіщатимуть про наближення дронів чи ракет

На початок