У Луцьку переселенка з Бучі показала моновиставу "Сильна"

У Луцьку переселенка з Бучі показала моновиставу "Сильна"

У Луцьку переселенка з Бучі показала моновиставу "Сильна"
Вікторія Батура виступила із монологом, під час якого ділиться спогадами про пережите у перші тижні повномасштабної війни. Фото: Суспільне Луцьк

Переселенка з Бучі Вікторія Батура показала у Луцьку моновиставу "Сильна". Виступ відбувся у кар’єрному хабі обласного центру.

Жінка розповіла Суспільному, що під час виступу вона ділилася спогадами про те, що пережила та бачила в перші тижні війни: "Над самим дахом летять літаки на Гостомель, чути вибухи, потім гелікоптери з десантом намагаються захопити аеродром. Все гуде, палає і вибухає. А ти – сильна, ти облаштовуєш з дітьми свій погреб під бункер".

За словами Вікторії Батури, моновиставу вона показує лише у Луцьку, де отримала прихисток.

У Луцьку мешканка Бучі презентувала моновиставу "Сильна"
Мешканка Бучі Вікторія Батура під час виступу. Фото: Суспільне Луцьк

Текст написаний Вікторією для моновистави, адаптувала режисерка Наталія Журавльова.

"Ми спілкувалися, чули один одного, і коли відбувалося спілкування пані Вікторія казала: "А ось мені ще це хочеться розповісти, і це". І так ми потрошки додавали текст і вийшла вистава на пів години", – каже постановниця.

У Луцьку мешканка Бучі презентувала моновиставу "Сильна"
Режисерка Наталія Журавльова. Фото: Суспільне Луцьк

Подивитися моновиставу прийшли лучанки та переселенки. Серед них – Тетяна Штепенко, яка виїхала з Києва, рятуючи дитину. Жінка говорить, що про події повномасштабної війни потрібно пам’ятати кожному.

У Луцьку мешканка Бучі презентувала моновиставу "Сильна"
Переселенка з Києва Тетяна Штепенко. Фото: Суспільне Луцьк

"Дорога була складна, важко було їхати, дуже довго. Поштовхом стало те, що перший будинок, який в Києві постраждав, на нього впав безпілотник, це було відносно близько. Це було чути і ховатись було ніде", – говорить жінка.

Як розповіла кураторка кар’єрного хабу "ВОНА" Ліна Галан, саме тут Вікторія Батура долала усі страхи. Каже: "Це якраз є привід для того щоб показати, познайомити її з іншими людьми, які приходять до нас за порадою, за професією, за психологічною підтримкою".

Що відомо

  • Вікторія Батура приїхала до Луцька із Бучі вісім місяців тому. Її родина стала свідком наступу російських військ на це місто та пережила трагедію – розстріл чоловікового брата. На Волині переселенка написала моновиставу "Сильна" про ті події, – про це жінка розповіла Суспільному.
  • Раніше Вікторія Батура розповідала Суспільному, як під обстрілами виїхала з тимчасово окупованої Бучі до Луцька. Майже до середини березня разом з родиною жили у польових умовах і ховалися в підвалі власного будинку. Брата чоловіка — Михайла — застрелили російські військові у Бучі, коли він їхав на велосипеді. Зятю Вікторії, який був поруч з дядьком, вдалось врятуватись. Додому хлопець повернувся з простреленим наплічником.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

На початок