У Тернопільській загальноосвітній школі №19 волонтери провели для школярів урок "Мінної безпеки". Колекцію зброї, яку показували дітям, зібрали під час антитерористичної операції та російсько-української війни. Про це розповіла Суспільному волонтерка Тетяна Мостова.
За її словами, такі навчання проводять з 2014 року.

"На уроці мінної безпеки ми розповіли також про важливу роботу волонтерів, які зараз працюють, щоб допомогти нашим бійцям здобути перемогу", – сказала волонтерка.
Усю зброю привозили із зони бойових дій протягом дев'яти років, розповів інструктор уроку Сергій Ліпянін. Спеціалісти вибухотехнічної служби поліції перевірили, щоби в ній не було залишків вибухових речовин.

"Ми приїхали з таким стандартним набором: протитанкові, протипіхотні міни, протипіхотні міни направленої дії, ручні гранати, мінометні міни, міни, які ставлять на розтяжку, і предмети, які часто є причиною цікавості й вибуху. Це ті міни-пастки, які зараз практикує наш ворог", – говорить Сергій Ліпянін.

Волонтер каже, є три правила поводження з вибухонебезпечними предметами.
"Обминай, помічай, повідомляй".

Володимир Мосейко волонтерить з 2014 року. Він показав учням відео, яке знімав на прифронтових територіях.

"Війна – це біда в кожну хату. Тому що це – зруйновані міста, долі простих людей, у яких забрали все і вони десь блудять по світах", – сказав Володимир Мосейко.
Одинадцятикласник Роман Питель розповідає, цікавиться зброєю з восьми років.

"Тато купляв машинки, потім один раз купив пістолет і понеслося. Дивлюсь контент про зброю, граю різні ігри та дивлюсь документальні фільми. Зі зброї найбільше цікавить така легенда, як ізраїльський "Узі". Це був прорив серед пістолет-кулеметів, оскільки він мініатюрний і живучий та має хороші характеристики", – розповів хлопець.
На урок прийшла учениця 8 класу Ілона Скибнявська.

"Запам’ятала, що, коли ви побачите міну, ні в якому разі до неї не підходьте, подзвоніть на "101" і повідомте інших, щоб вони туди не наближалися", – каже Ілона.

Участь у заході взяв восьмикласник Андрій Побережський.
"Багато цікавого побачив того, чого не знав. Треба це бачити не через телевізор, а наяву".
Організувала захід учителька історії та правознавства школи Віра Стасишин.

"Я хотіла показати дітям, яка може бути велика небезпека від вибухонебезпечних речовин, їхніх залишків. Дітям усе цікаво, вони все хочуть взяти руками. Потрібно запобігати цьому, щоби всі жили в безпеці", – розповіла вчителька.
Читайте також
- Учні мистецької школи з Тернополя перемогли в міжнародному конкурсі "SOUL"